Goldman yaralı!

Asya`daki hisse yatırımları geri tepen Goldman Sachs, 2008`den bu yana ilk kez Asya`da para kaybetti

Goldman Sachs Group Inc., başta Çin`in en büyük bankasında olmak üzere Asya`daki hisse senedi yatırımlarında para kaybetmesiyle 2008`den bu yana ilk kez Asya`da zarar etti.

Kamu kuruluşlarındaki yatırımlarındaki sert düşüşün etkisiyle Wall Street`li şirketin Asya`daki kazançları 2011`de yüzde 46 azaldı. 2010`da bölgede 2.08 milyar dolar kâr elde etmiş olan banka, geçtiğimiz yıl 103 milyon dolar zarar etti.

Goldman Sachs`in bankerleri geçtiğimiz yıl Asya`daki sigortacıları ve danışman finansal kuruluşlar arasında ilk sıraya oturdu.

Value Investment Principals Ştd.`ın CEO`su Sandy Mehta, Geçtiğimiz yılın Asya`daki hisseler için hem acımasız bir yıl hem de aslında Goldman için kusursuz bir fırtına olduğunu söyledi. Mehta, piyasalardaki yükselişin altını çizerek, Goldman`ın bu yıl geri sıçrayacağını öngördü.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Turkish Yatırım: Etkilenen Sadece Hisse Senetleri

Şubat ayında %0.56 oranında artış gösteren tüketici fiyatları TÜFE’yi yıllık bazda 10.43’e geriletirken, ÜFE’deki Temmuz’dan bu yana ilk %0.09’luk düşüş...

Kapat