Goldman Sachs, Petrol Fiyatlarında Yeni Bir Ralli Olacak

Petrol fiyatlarında geçtiğimiz hafta yaşanan büyük düzeltmeyi, Nisan ayında tahmin eden Goldman Sachs, yaşanan bu düzeltmenin ardından  fiyatlarda yeni bir rallinin başlayacağını ve global arzın sıkılaşmaya  devam etmesine bağlı olarak 2012′de fiyatların bu yılki zirveleri aşacağını öngördüğünü bildirdi.
 

Ancak Goldman Sachs, kısa vadede piyasada aşağı hareketin devam  etmesi olasılığını göz ardı etmediğini de vurguladı.

 
Petrol fiyatlarının uzun vadede yükseleceği yönündeki bu  beklentide JP Morgan, Goldman Sachs’ı yanlız bırakmadı. 27 kurumun katılımı ile yapılan ankette JP Morgan, petrol fiyatının bu yıl 10 Dolar  artacağını öngörerek, en yüksek artış beklentisinde bulunan banka oldu.
 

JP Morgan analisti Lawrence Eagles, Cuma günü yayınladığı  bilgilendirme notunda petrol fiyatının 3. çeyrekte 130 Dolar/varil  seviyesine yükseleceği tahmininde bulundu.

 
JP Morgan, 2011 ve 2012 için ortalama Brent petrolü tahminini  120 Dolar/varil olarak ortaya koydu. Brent petrolünün yıl başından  bu yana ortalama fiyatı 110 Dolar/varil oldu.     

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
TİM: 500 Milyar Dolarlık İhracat Hayal Değil

Türkiye İhracatçılar Meclisi   (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, ”2023′te 500 milyar dolar hedefini”nin hayal olmadığını, Türkiye’nin...

Kapat