Goldman Sachs, Kazancı’ya Ortak Oluyor

Kazancı Holding, Aksa Enerji’nin yüzde 26.5′ini 450 milyon dolara Goldman Sachs’a satıyor. Satışla ilgili konuşan Cemil Kazancı “Goldman, Aksa Enerji’ye güvenerek büyük bir anlaşma gerçekleştirdi. Üretim kapasitesini artırmaya ve dağıtımlarda fırsat kollamaya devam edeceğiz. Elektrik dağıtımı ile ilgili kararımızı bu akşam bildireceğiz.” dedi.

 
Öte yandan, Kazancı Holding A.Ş’ye Goldman Sachs tarafından yaklaşık 192 milyon dolar tutarında 1 yıl 1 hafta vadeli kredi tahsis edildi.
 

Aksa Enerji Üretim A.Ş’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, ana ortakları Kazancı Holding A.Ş’nin bu sabah İMKB’ye gönderdiği açıklamada, Goldman Sachs tarafından Kazancı Holding A.Ş’ye yaklaşık 192.000.000 dolar tutarında ve 1 yıl 1 hafta vadeli kredi tahsis edildiği, bu krediye teminat teşkil etmek üzere Aksa Enerji Üretim A.Ş. sermayesinin yaklaşık yüzde 43′ünü temsil eden paylar üzerinde, kredi veren Goldman Sachs lehine rehin tesis edileceği bildirildi.

 
Açıklamada, ”Ayrıca, Kazancı Holding A.Ş. olarak Aksa Enerji Üretim A.Ş’nin sermayesini temsil eden payların yaklaşık yüzde 26,47′sine tekabül eden paylarımızla ilgili olarak, olumsuz ekonomik etkilere karşı çeşitli koruma unsurları içermesi öngörülen bir sermaye finansmanı (equity financing) işleminin görüşmeleri hakkında Goldman Sachs’e münhasır yetki tanınmıştır” denildi.( Sabah)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kapital Menkul: İMKB Uçurumun Kenarında

Önceki haftalarda yurtdışına göre güçlü duran fakat bir türlü beklenen çıkışı yapamayan İMKB’de yükselemeyen borsa düşer kuralı bir kez daha...

Kapat