Goldman Sachs: GSYH’ya Oranı Çift Hanelere Gidiyor

Bugün açıklanan cari işlemler açığı verisini değerlendiren  Goldman Sachs, beklentileri aşan bu cari işlemler açığı performansının devam etmesi halinde açığın GSYH’ya oranının çift haneli rakamlara gidebileceğini belirtti. Cari işlemler açığında artışın devam etmesinin  iç talebin çok güçlü olmayı sürdürdüğüne iyaret ettiğini ifade eden  Goldman Sachs, TCMB’nin daha fazla sıkılaştırma tedbir almasının  gerekeceğine inanmaya devam ettiklerini bildirdi. Goldman Sachs,  alınhacak tedbirlerin iç talebi sınırlamaya yönelik olması halinde  daha etkili olacaklarına inandığını da vurguladı.

 
TCMB’nin yılın ikinci yarısında faizleri 100 baz puan artırmasını  beklediklerini ifade eden Goldman Sachs, iç finansal şartları  sıkılaştırmak için zorunlu karşılıklara daha az bel bağlanmasını  beklendiğini de belirtti. Goldman Sachs ayrıca, son enflasyon  rapou ve TCMB sunumlarının risklerin daha agresif bir para politikası  sıkılaştırmasına işaret ettiğini de vurguladı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Opec, Fiyatlar İstikrar Kazanacak

OPEC, bugün yayınladığı aylık raporda,  petrol arzı ve talebi  arasında yeterli stok ve atıl kapasite ile desteklenen iyi bir denge...

Kapat