Goldman Sachs, Asya’da Zarar Etti

Goldman Sachs Group Inc., başta Çin’in en büyük bankasında olmak  üzere Asya’daki hisse senedi yatırımlarında para kaybetmesiyle  2008′den bu yana ilk kez Asya’da zarar etti.     
 

Bloomberg HT’nin haberine göre, Kamu kuruluşlarındaki  yatırımlarındaki sert düşüşün etkisiyle Wall Street’li şirketin  Asya’daki kazançları 2011′de yüzde 46 azaldı. 2010′da bölgede 2.08  milyar dolar kâr elde etmiş olan banka, geçtiğimiz yıl 103 milyon  dolar zarar etti.      

 
Goldman Sachs’in bankerleri geçtiğimiz yıl Asya’daki sigortacıları  ve danışman finansal kuruluşlar arasında ilk sıraya oturdu.     Value Investment Principals Ştd.’ın CEO’su Sandy Mehta, Geçtiğimiz  yılın Asya’daki hisseler için hem “acımasız” bir yıl hem de aslında  Goldman için “kusursuz bir fırtına” olduğunu söyledi. Mehta,  piyasalardaki yükselişin altını çizerek, Goldman’ın bu yıl geri  sıçrayacağını öngördü.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Nihayet EUR/USD 1,3160 Desteğini Kırdı…

EUR/USD ANALİZ AB istatistik kurumu Eurostat, Euro Bölgesi'nin daha önce yüzde 1,5 olarak açıkladığı 2011 yılı büyüme oranını yüzde 1,4'e...

Kapat