Goldman Sachs, Altın ve Petrolde Getiri Bekletilerini Yükseltti

Yatırım bankası Goldman Sachs, altın ve petrolde 12 aylık getiri bekletilerini yükseltti. İşte kurumun altın yatırımcısını sevindirecek beklenti rakamları…

Ünlü yatırım bankası Goldman Sachs, 12 aylık emtia piyasası getiri tahminini yüzde 15′ten yüzde 12′ye revize etti. Kurumdan yapılan açıklamada, petrol ve altın tarafında yaşanan fiyat yükselişlerinin devam edeceği öngörülürken, özellikle endüstriyel madenler tarafı için iyimser olmadığının altını çizdi.

Goldman Sachs, altında 12 aylık beklentisini 1.940 dolar seviyesine çekti ve bugünkü seviyesinin üzerine yaklaşık 200 dolarlık bir prim beklentisi olduğunu aktardı.

Bugünü 121 dolar seviyesinde bulunan brent petrolünün 12 aylık beklentisi ise 127.5 dolar seviyesinde bulunuyor.

Kurumun petrol tarafına alım yönünde yaklaşmasının perde arkasında İran gerginliğinin fiyatlar üzerinde yaratacağı baskı ve ekonomik büyümeye yönelik daha olumlu bakışı yatıyor. Kurumun S&P ile birlikte hazırladığı 24 emtiadan oluşan GSCI Endeksi yılbaşından bu yana yüzde 8.5′lik getiri sağladı.

Goldman Sachs ayrıca, bakırda 9.000 dolar, alüminyumda 2.400 dolarlık 12 aylık tahmin yaptı. Bu ürünlerde fiyatlar şu anda 8.421 ve 2.257 dolar düzeyinde bulunuyor.   (Thelira)

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EURUSD : 1,3500 Seviyesine Hoşgeldin Diyebilir miyiz ?

  EUR/USD ANALİZ 1,35 seviyesine hoş geldin diyebilir miyiz? Bugün parite 1,3325 direncini geçtiği için yükseliş baskısı ile tekrar yukarı...

Kapat