Global Yatırım: 57.000 Seviyeleri Yeniden Zorlanabilir mi…?

Güne moralsiz başlayan yurtdışı piyasalar, İtalya’da Mario Monti başkanlığında bugün yeni hükümetin ve mali programın açıklanacağı beklentileriyle toparlanmaya çalışırken, İngiltere Merkez Bankası’nın yayınladığı rapor yeniden piyasaları alt üst etti. Raporda büyüme beklentilerinin düşürülmesi ve global talebin yavaşladığına ilişkin açıklamalar küresel büyüme endişeleri yeniden gündeme getirdi. Böylece düşüş için bahne arayan piyasalar, aradığı malzemeyi bulmuş oldu. Yanı sıra Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso’nun, euro bölgesinin ciddi sistemik krizle karşı karşıya bulunduğunu yönündeki açıklamaları da piyasaları tedirgin eden diğer bir unsur oldu. Yoğun haber akışı arasında yurtdışı piyasalar yüksek volatilite ile işlem görmeye devam edecektir. İtalya’da bugün açıklanacak yeni bakanlar kurulundaki isimler piyasalardaki volatiliteyi artırabilir. Yeni kabine belli olunca, yarın İtalya’da bu yeni hükümete ilişkin güven oylaması gerçekleştirilecek.  Yurtdışı borsalardaki yüksek volatilitiye rağmen, İMKB-100 endeksi geniş fakat yatay bir bantta dalgalanmayı tercih ediyor. Yurtdışındaki negatif algılamaya karşı dirençli bir seyir izleyen endekste, 57.000 seviyeleri yeniden zorlanabilir.
 

55.000-57.000 aralığı belirgin bir şekilde çalışmaya başladı. Hatta 55.000’nin 57.000’den daha güçlü olduğunu söylemek de mümkün. 55.500 üzerinde kalırsak, 57.000 hafta sonuna kadar yeniden zorlanabilir.
   

İMKB 30 kontratları için kanal direnci 69.150 seviyesinde bulunurken, 67.000’den gelen tepkinin ilerleyen günlerde 69.000 direncini kırmak üzere hareket etmesini bekleyebiliriz.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dünyanın En Güçlü İkinci İşkadını

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Financial Times’ın hazırladığı “Dünyanın zirvesindeki 50 işkadını” listesinde ikinci sırada yer aldı.Financial Times...

Kapat