Global Yatırım: 54.500’e Kadar Bir Gerileme Daha Olası

Yurtdışı piyasalardaki ana gündem İtaya üzerinde dönmeye devam ediyor. İtalya’da Cumartesi günü 2012 Bütçesinin kabul edileceği ve yeni hükümet kurma konusunda ilerleme kaydedildiği haberleri politik belirsizliğin biraz olsun dağılmasını sağladı ve piyasalara toplarlanma getirdi. Öğleden sonra TSİ 14:30’da İtalya Başbakanı Berlusconi’nin koalisyon ortakları ile yapacağı toplantıdan çıkacak sonuçlar yurtdışı piyasalardaki yüksek volatilitenin devam etmesine neden olabilir. İtalya’nın borçlanma maliyetleri hala yüksek seviyelerde seyrederken, piyasalardaki bu iyimserliğin kısa süreli olmasını bekliyoruz.
 

Yurtdışındaki yüksek volatilite ve belirsizlik paralelinde dolara kaçış hız kazanırken, dolar/TL paritesi de 1,800’in üzerine taşındı. Merkez Bankası kurdaki bu harekete karşın bugün repo ihalesi açmayarak piyasalara likidite sağlamadı. Yurtdışındaki algılama bir miktar toparlanırken, ilk seansta bankacılık sektörü üzerinde yoğunlaşan satış baskısı gerileyen faizler ve değer kazanan TL paralelinde, hafifleyebilir.

 
İMKB Stratejisi

 
İMKB yatay trend içerisine girmeye çalışıyor. Fakat destekler, dirençler kadar güçlü değil.  İMKB’nin bir kere daha 54.500’e kadar bir gerileme yaşayacağını görebiliriz. 55.000’nin altında tüm kapanışlar, piyasanın zayıfladığını gösterecektir.
  

VOB Stratejisi

 
Bugün 67.200-67.600 aralığı destek bölgesi olarak çalışacak. Bugünkü kapanışın 68.000 altında olması durumunda ise yarın için 66.600 desteğide test edilebilir. İki günlük dalgalanma beklentimiz 66.600-68.000.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Maliye Bakanlığı’nın İnternet Sitesi Yayına Girdi

Terör örgütünün saldırısına uğrayan Maliye Bakanlığı’nın internet sitesi, yayına girdi.             Maliye Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Bakanlığın kurumsal sitesi, dün akşam...

Kapat