Global Menkul: Dalgalanma Bandı 53.800-56.000

Önümüzdeki hafta Pazartesi günü gerçekleştirilecek Merkel-Sarkozy görüşmesi, Perşembe günü gerçekleştirilecek AB Liderler Zirvesi öncesinde, Merkel ve Sarkozy tarafından verilen olumlu mesajlar piyasaları ayakta tutuyor. Yanı sıra bugün ABD’de açıklanacak tarımdışı isithdam verilerine ilişkin olumlu beklentiler de piyasaları destekleyen diğer bir unsur. ABD’de açıklanacak tarımdışı istihdam verileri önümüzdeki yoğun haftaya hangi tonda gireceğimizi belirleyecek.

 
İMKB-100 endeksi yurtdışı borsalara paralel ilk seansı alıcılı kapattı. Ancak 585 milyon TL’lik işlem hacmi oldukça düşük. Yurtdışındaki pozitif seyir devam ettiği sürece 54,500 ara direncinin üzerine çıkılabilir ancak bu işlem hacmi ile kalıcılığının takip edilmesi gerekebilir. Tarımdışı isithdam verilerinin beklentilerin üzerinde bir artış kaydetmesi, katılımın artmasını sağlayabilir. 54.450 ise gün içi direnç seviyesi olmak üzere dalgalanma bandı 53.800-56.000 olarak takip edilebilir.

  
65.600 seviyesinin üzerinde kalınması durumunda iyimser havanın sürdürülmesini sağlayabilir. 65.600 ve hatta 65.000’ne yakın kapanışlar 63.800’e düzeltme getirebilir.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Gözler Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik Oranında..

EUR/USD ANALİZ Haftanın son işlem gününde piyasalar Türkiye saati ile 15.30’da ABD’den gelecek olan Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik oranı...

Kapat