Global Menkul: Bu Yeni Bir Yükseliş Başlangıcı Değil

ABD’de bugün Şükran günü, yarın Black Friday. Spot piyasaları ise bugün kapalı, yarın ise yarım gün. ABD’de tatil nedeniyle bugün açıklanacak veriler düne çekilmişti. Noel alışverişleri nedeniyle yarında ABD piyasalarında önemli hareketlilikler olmayacaktır. Almanya İFO İş Dünyası Güven endeksi dört aylık düşüşü sonrasında süpriz bir şekilde yükselmesi sonrasında Avrupa borsaları moral buldu. Portekiz’in kredi notunun yatırım yapılabilir seviyeden Türkiye’nin kredi notuna düşürülmesi bu çoşkuyu törpüledi. Avrupa’nın dünkü düşüşüne bir tepki gerçekleştiriyor. Zayıf kalması muhtemel. Avrupa’da borç krizine finansmanına yönelik bir adım atmadan piyasaların düzelme işaretleri gelmesi zor.
  

İMKB zayıf. İki günlük gelen hacim düşüşler sonrasında tedirginlik devam ediyor. 50.800-51.500 arasında yaşanan sıkışma ve yurtdışının gerisinde kalmada bu tedirginliğin yansıması. Seans içinde 50.800 destek konumunu sürdürebilir. 51.500’ün üzerine çıkılması durumunda ise 52.000 test edilebilir. Fakat bu yeni bir yükseliş başlangıcı değil. Bir tepki hareketi olarak kalabilir.
 

İlk seans dünkü düşüşler sonrasında durgun geçiyor. Piyasanın güçlü tepki vereceği destek seviyeleri 50.000-48.500 seviyeleri. Bu yüzden seans içerisinde oluşan tabanın 51.500’ü kırması durumunda yükseliş 52.000 ile sınırlı kalabilir. 
 

Seans içi satış baskısından kurtuldu. Seans içi 61.000-62.000 aralığından oluşan tabanın üzerine çıkma başarılı olursa 63.000’ne kadar sürdürülebilir bir tepki gerçekleşebilir.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Toyota Türkiye, 400 Kişi İstihdam Edecek

Toyota Türkiye, Sakarya’da üretimine başlanacak yeni model için 150   milyon avro ek yatırım planlandığını ve mevcut işgücüne ilave olarak 400...

Kapat