Geri Adım Atmak Mümkün Değilse, En Kısa Sürede Olsun

İspanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Elena Salgado, Yunanistan’ın AB mali yardım paketini referanduma götürecek olmasını eleştirdi.          
 

İspanyol radyosu CadenaSer’e konuşan Salgado, ”tam bir sürpriz oldu”   dediği Yunanistan hükümetinin referandum kararını şöyle yorumladı: ”Avrupa’da hiçbir hükümet bu kararı beklemiyordu. En son yaptığımız AB toplantısında bununla ilgili hiçbirşey söylenmedi.
  
Yunanistan’ın sorununa çözüm getiren bir programı   kabul ettiğimiz anda referandum açıklamasına sadece şaşırmadık, bu aynı zamanda kötü bir karar. Eğer Yunanistan bir önlem almazsa yıl sonunda kamu borcunun   yurtiçi gayri safi milli hasılaya oranı yüzde 180′i geçecek. Bu orta vadeyi   bırakın kısa vadede de sürdürülebilir bir şey değil. Bunun yüzde 120′ye düşürülmesi için çalışılıyor. Bu rakamlar, Yunanistan’ın borcunun çok büyük   olduğunu ve yardıma ihtiyaç duyduğunu gösteriyor”.          

 
Salgado, Yunanistan’a ”Eğer geri adım atmak mümkün değilse, belirsizliğin kalkması için referandum en kısa sürede olsun” çağrısında bulundu.    

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Faizler ne zaman artacak Bernanke…

EUR/USD ANALİZ Avrupa'nın kurtarma fonu, piyasaların Yunanistan Başbakanı Yorgo papandreu'nun ülkesi için hazırlanan kurtarma paketini halk oylamasına götüreceğini açıklamasının ardından...

Kapat