Genel Enerji’de Dev Ortaklık Yolda

Mehmet Emin Karamehmet’in şirketi Çukurova Grubu ile Mehmet  Sepil’in ortak olduğu Genel Enerji, BP’nin eski CEO’su Tony Hayward’ın  Nat Rothchild’la kurduğu petrol şirketi Vallares ile ortak olmaya çok  yaklaştı.
 

Star Gazetesinin haberine göre, konuya yakın bir kaynak, Kuzey  Irak’ta çok önemli petrol sahalarında ortaklığı bulunan Genel Enerji, finansör Nat Rothschild ve Hayward tarafından kurulan Vallares’in  Genel Enerji’ye ortak olması konusunda sona  gelindiğini, açıklamanın  önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi. Anlaşmanın tam değerinin  bilinmemesine rağmen oluşacak yeni şirketin değerinin yaklaşık 4  milyar dolar  olması bekleniyor. Bu arada Özelleştirme İdaresi  Başkanlığı’nın (ÖİB) yeniden ihaleye çıkardığı Başkent Doğalgaz  ihalesiyle yerli ve yabancı birçok firmanın ilgilendiği ve ihale için  10’a yakın şartname alındığı belirtildi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: EUR/USD’da Hedef 1,49’mu ?

EUR/USD ANALİZ Karlsruhe kentinde bulunan Anayasa Mahkemesi, söz konusu yardım paketinin anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle 3 politikacı tarafından sunulan şikayet...

Kapat