Gelecek Yıl Yeni Bir Resesyon Yaşanması Olasılığını %40

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Avrupa piyaalarınında iş şartlarında kötüleşmenin ve ABD’de büyümenin  yavaşlayacağı projeksiyonlarının Avrupa’nın büyüme görünümü üzerinde baskı yaratmakta olduğunu bildirdi.      
  

S&P bugün yayınladığı raporda, son haftalarda piyasalarda  yaşanan gelişmelerin bir sonucu olarak son 5 hafta ikinci kez  gelecek 5 çeyrek içinde ikinci kez ekonomik büyüme projeksiyonrlarını aşağı çekmek zorunda kaldığını belirtti.      
 

S&P, Avro Bölgesi için 2012 yılı büyüme tahminini yüzde 1.5′den  yüzde 1.1′e indirirken, İngiltere için tahminini de yüzde 1.8′den  yüzde 1.7′ye düşürdü.       
  

S&P raporunu hazırlayan Jean-Michael Six yaptığı değerlendirmede,  ”Hala Avro Bölgesi’nin tamamında veya İngiltere’de çift dip oluşmasını  bekmiyoruz. Ancak Batı Avrupa’da yeni bir resesyon gelişmesi  olasılığının büyümeye devam ettiğinin farkındayız. Batı Avrupa’da  gelecek yıl yeni bir resesyon yaşanması olasılığını yüzde 40  olarak tahmin ediyoruz” ifadelerini kullardı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 4 Ekim 2011 Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ Yunanistan'da hükümetin, 30 Bin kamu çalışanının kızağa alınmasını da içeren ek kemer sıkma önlemlerine gitmeyi planlamasına karşı protesto...

Kapat