Geithner: ABD’nin Hazine Kağıtları Hala Güvenli Liman

ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner, ABD Hazine kağıtlarının  S&P’nin not indirimi öncesinde olduğu gibi güvenli olmaya devam ettiğini bildirdi. Geithner, Hazine kağıtlarının güvenli olup  olmadığına dair bir soruya, “Kesinlikle. S&P’nin kararı hiçbir şeyi değiştirmedi” dedi.
 

“S&P’nin gerçekten çok kötü bir karar verdiğini düşünüyorum.  Bütçe anlaşması konusunda yanlış sonuçlara vardıklarını düşünüyorum” diye konuşan Geithner, “ABD’nin yükümlülüklerini yerine  getiremeyecek bir durama düşmesi riski yok” dedi.
 

NBC’ye konuşan Geithner, hükümetler ve merkez bankalarının iyi  kararlar almaları halinde global ekonomide çift dipli resesyonun muhtemel olmadığını ifade etti.

 
“AVRUPA’NIN ACİL KURTARMA FONUNUN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ARTIRMASI GEREKLİ” 

 
ABD Hazine Bakanı Geithner, Avrupa’nın krizin Avro Bölgesi’nin  iki büyük ekonomisine yayılması ve global ekonominin tekrar resesyona  girmesi tehtidini engellemek için acil kurtarma kolayşlığının  büyüklüğünü artırmaya ihtiyacı olduğunu bildirdi.
 

Geithner, “Avrupa’nın açık bir finansal desteğe  ihtiyacı var, bu şekilde hiç kimsenin aklında Avrupa’daki ülkelerin  yükümlülüklerini yerine getirip getiremeyecekleri konusunda kimsenin  aklında şüphe kalmamalı” dedi.
 

Geithner, Avrupalı liderlerin bası altındaki ülkelere daha fazla  destek sağlayacaklarından emin olduğunu da vurguladı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Asya paraları doların zayıflığından yararlandı

ABD'nin kredi notunun düşürülmesiyle küresel kaynakların dolar cinsinden olmayan varlıklara yöneleceğine ilişkin spekülasyon, Asya paralarını destekledi

Kapat