Gedik Yatırım: Noel Tatili IMKB’ye Yaradı

IMKB 100 endeksi, dünü % 1.1 artışla, 52.517 puandan kapattı. Gün içerisinde en düşük 52.025, en yüksek 52.555 puanı gören endeks, önceki kapanışının 569 puan üzerine ç ıktı. Noel tatili nedeniyle dünya piyasalarının çoğu dün tatildeydi. IMKB’nin de işlem hacmi oldukça düştü.
 

Son zamanlarda ABD’den gelen olumlu veriler ABD ekonomisne olan güveni artırıyor. ABD’de bugün açıklanacak olan verilerden; S&P/Case-Shiller ile ülkenin 20 şehrinde konut fiyatlarının daha yavaş düştüğüne ve tüketici güveninin 5 ayın en yüksek seviyesine çıktığına işaret etmesi bekleniyor.

 
Bu sabah Euro/dolar paritesi 1.3075 seviyesinden i şlem görürken, dolar/TL 1.89 seviyesinde. TCMB’nin bugün sat ı ş ihalelerinin kur üzerindeki etkisi izlenecektir. Asya borsalarında bu sabah hafif değer kayıpları gözleniyor. Çin, Japonya ve Kore % 0.5 civarı ekside.
 

Yılın son günlerinde hacimsiz ve sakin hareketlerin yasanmasını beklediğimiz endekste 53.000 seviyesi ilk direncimiz olacakt ır. Bu seviyelere kadar yasanabilecek yükselisler sonras ında kâr sat ıslarına dikkat edilmeli. Endekse günlük bazda verebileceğimiz ilk destekler ise 52.000 ve 51.300’de

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Euro Yatırım: Pozitif Görünüm Devam Edecek

Avrupa ve ABD’de Noel tatili olması sebebiyle dün dıs piyasaların neredeyse tamamı kapalı idi. Bu durumun etkisini iç piyasada da...

Kapat