Gedik Yatırım: Dolar Değer Kaybediyor

IMKB 100 endeksi, dünü % 0.21 dü şüşle, 60.545 puandan kapattı. Gün içerisinde en dü şük 60.380, en yüksek 61.080 puan ı gören endeks, önceki kapanışının 129 puan altına indi. GARAN ve VAKBN % 1.5 düşüşle öne çıktılar.
 

Yunanistan belirsizliği, Almanya’da sanayi üretimindeki düşüş ve Çin’in sanayi üretiminin dü şebileceği beklentileri piyasalarda satıcılı havayı deva mettirdi. Avrupa borsaları ikinci gün üstüste az da olsa dü ştü. Ancak ABD borsalarında hava iyimser.
 

Yar ınki Avrupa MB faiz toplantısı öncesinde, kurtarma paketini garantilemek için gereken mali reformlar ı konusunda Yunanistan’ın ilerleme kaydetmesi üzerine Euro/dolar paritesi yeniden 1.3280 seviyesinin üzerine ç ıkarken, dolar/TL 1.74′e geriledi. Yunanistan başbakanı Papademos bugün muhalefet liderleri ile Atina’da bir kez daha görüşecek.
 
Bu sabah itibariyle; ABD futureları Türkiye piyasaları kapandığı saate göre % 0.5 yukarda i şlem görürken, Asya borsalar ında art ışlar hakim. Avrupa ve istanbul borsalarının güne alıcılı başlamasını bekliyoruz.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
HSBC: Kordugum..

Yunanistan’in ikinci yardim paketine iliskin devam eden belirsizlikler risk algilamalarini olumsuz etkilemeye devam etse de, konunun cozulecegine dair beklentiler global...

Kapat