Gedik Yatırım: Borsa Coştu

IMKB 100 endeksi, dünü % 3.58 art ışla, 59.215 puandan kapatt ı. Gün içerisinde en dü şük 57.080, en yüksek 59.334 puan ı gören endeks, önceki kapanışının 2.044 puan üzerine çıktı.
 

Dün ABD’de ISM imalat sanayi endeksi Haziran ay ından bu yana en h ızlı yükselişini gösterirken, in şaat harcamaları beklenenden daha fazla bir artış gösterdi. İngiltere’de imalat sanayi göstergesi beklenmedik bir şekilde son sekiz ayın zirvesine ula şırken, Avrupa, Çin ve Hindistan’da da imalat sanayi göstergeleri Ocak ayında yukarı yönde hareket etti. Piyasalar, ekonomilere ilişkin umutların artması ile yükseldi. Almanya % 2.5, Fransa % 2.1 artt ı. ABD’de ise Dow Jones % 0.66, S&P 500 % 0.89 yükseldi.
 

Bu sabah ASya piyasalarında alıcılı seyir sürerken, Avrupa borsalar ının güne yatay ba şlaması bekleniyor. ABD’de haftal ık i şsizlik ba şvuruları  verisi beklenirken, Avrupa’da İspanya ve Fransa’nın tahvil ihaleleri var.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Şirket Haberleri

ALYAG TAR.-PAZ. Tariş Üzüm Pazarlama Gıda San.ve Tic.A.Ş., Şirketimiz ile yıllık asgari 12.000 TON/YIL alım garantili “Rafine Ayçiçek Yağı ve...

Kapat