Garanti sinemayı neden bıraktı?

Garanti Bonus ile işbirliğini noktalayan Mars Entertainmet Group’un sinema salonları artık Cinemaximum oldu

Türkiye İş Bankası geçen hafta önemli bir işbirliğine imza attı. 400 milyon liralık bir yatırımla Mars Entertainment Group ile işbirliği yaparak sinema sektörüne girdi.

İşbirliği çerçevesinde 21 ilde 49 lokasyonda 440 sinema salonu artık Cinemaximum adıyla hizmet verecek. Geçen hafta ortaklaşa düzenlenen basın toplantısı ile yeni hamlelerini kamuoyuna duyuran İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, işbirliğinin mali boyutuna ilişkin detayları şöyle aktarmıştı:

Bu işbirliğnin maliyeti 400 milyon lirayı buluyor. 150 milyon dolarlık bölümü kredi olarak kullandırılacak. Geri kalanı maaş ödemeleri, sigorta, leasing ve POS hizmetlerinden oluşuyor. Bu paketin içerisinde sinema salonlarının yanısıra Mac spor salonları da yer alıyor. İşbirliğimiz 5 yıllık bir süreyi kapsıyor.”

İş Bankası ile 5 yıllık bir sponsorluk anlaşmasına imza atan Mars Entertainmet Group’un daha önce Garanti Bankası’nın Bonus markası ile işbirliği vardı. Hatta hatırlarsınız grubun sinemaları ‘Cinebonus’ adıyla özdeşleşmişti.

Gerçi Mars şimdi sinema sektöründe Cinemaximum ile büyümeyi tercih etti ama uzunca bir süredir Bonus ile olan işbirliklerini neden sona erdiğini merak ettik.

Finanscaddesi’ne gelen bilgilere göre, Garanti Bonus ile Mars Entertainment Group’un arasındaki ortaklığın bozulması kredi ilişkisine dayanıyormuş.

Kulislerde önümüzdeki 5 yılda 200 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlayan Mars Entertainmet Group’un 150 milyon dolarlık krediyi Garanti Bankası’ndan alamadığı için ibrenin Bonus’dan Maximum’a döndüğü konuşuluyor.
andnbsp;
finanscaddesi.com

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Bedelsiz potansiyeli yüksek hisseler

Temmuz ayında yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu'nun bedelsiz sermaye artırımını zorunlu hale getireceğini öğrenen yatırımcılar, borsada bedelsiz potansiyeli yüksek...

Kapat