Full`den rakibi Opet`e `Hodri meydan`

Opet Başkanı Fikret Öztürk`ün Aldığınız indirimli yakıta dikkat edin sözlerine yanıt gecikmedi. Full Genel Müdürü Yalı Hodri meydan! Onlar bizim istasyonumuzu seçsin, biz onlarınkini… dedi

Fitil geçen hafta Opet`in yıllık değerlendirme toplantısında ateşlendi. Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, Akaryakıtta kâr yüzde 8-10… Yüzde 7 indirimleri nasıl yapıyorlar. O indirimli akaryakıtla aracınızın ne kadar gittiğine dikkat edin dedi.

Bahse konu şirket Full akaryakıtları. Sektöre yüzde 7`ye varan indirim parolasıyla giren Full`ün Genel Müdürü Timuçin Yalı önceki gün küçük bir grupla bir toplantı yaptı. Kendilerinin bir ateş yaktığını başkalarını rahatsız ettiğini kaydeden Yalı, Benzin Türkiye`de elektrik fiyatı gibiydi. Kimse fiyatı sorgulamıyordu çünkü aynıydı. Biz girdikten sonra ise artık fiyat sorgulanabilir hale geldi dedi.

TÜPRAŞ`TAN ALIYORUZ

Timuçin Yalı, şirketini savunurken rakiplerine meydan okumayı da ihmal etmedi. Yalı, Hodri meydan! Bizim akaryakıtımızdan şüphelenenlere diyorum ki; onlar bizim istasyonlardan istediğini seçip numune alsın, biz de onlarınkinden… Kimin yakıtı daha çok menzil alacak test edelim dedi.

Geçen hafta Opet Başkanı Öztürk`ün Bizim yakıtımız katkılı sözlerinin hatırlatılması üzerine de Yalı Biz Tüpraş`tan alıyoruz. Yakıtı test ettirdik hiçbir sorun yok. Üstelik kullandıkları katkıların maliyetinin litrede 1-1.5 kuruş ancak litrede 5-10 kuruş arasında fiyat farkı koyup fahiş kar elde ediliyor değerlendirmesinde bulundu. Yalı`nın anlattıklarına göre paçalda litre başı kâr marjı 24 kuruşken rakiplirinde 40-45 kuruş arasında değişiyor. Yalı, diğer istasyonlarda bu kârlılığın 2`ye bölündüğünü yarısını istasyonun yarısını dağıtım şirketinin aldığını belirtti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Mahfi Eğilmez: Merkez Bankası Ne Yaptı?

Merkez Bankası’nın birden fazlafaizi olduğu için faiz politikasıyla ilgili attığı adımlar kafa karışıklığıyaratıyor. Merkez Bankası’nın işlemlerinde uyguladığı faizlerşunlardır: (1) Bir...

Kapat