Fukuşima Kenti SOS Veriyor…!

Japonya’da mart ayındaki deprem ve tsunamide  infilak eden nükleer santrale 60 kilometre mesafedeki Fukuşima kentinin zemininde yapılan ölçümler sonucunda, radyasyon oranının yasal sınırın dört katına kadar  yükseldiği belirtildi ve çocukların tahliye edilmesi çağrısında bulunuldu.
 

Kent temsilcilerinin kurduğu örgütlerin açıklamasında, yapılan dört ölçümden birine göre kilogram başına 46 bin 540 bekerel radyoaktif cesium   saptandığı, Japonya’da maksimum yasal sınırın 10 bin bekerel olduğu belirtildi.
  

Örgütlere göre bu oran, 1986′daki Çernobil felaketinin ardından dönemin Sovyet yetkililerinin halkı tahliye etmesine neden olan eşiği aşıyor.
  

Kent zemininde yapılan diğer üç araştırmada da değerler, kilogram başına   16 bin 290 ve 19 bin 220 bekerel arasında ölçüldü.
 

Kentte yaşayan hamile kadınlar ile çocukların tahliye edilmesi çağrısında   bulunulan açıklamada, “çocukların toprakla  yani yüksek radyasyon içeren   maddelerle oynadığı, tahliye işlemine en kısa sürede karar verilmesi gerektiği”   belirtildi.
 

AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Nasıl Vergi Kaçırılır…? Şeytanın Bile Aklına Gelmeyecek Yöntemler

Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörlerinin vergi incelemeleri, çok büyük firmaların bile vergi kaçırmak için her yola başvurduğunu ortaya koydu.   Gelirler...

Kapat