FT: Carlyle Grubu Türkiye’ye Odaklanacak

ABD kökenli küresel varlık yönetim kuruluşu Carlyle Grubu’nun Türkiye ve Suudi Arabistan’a odaklandığını bildirildi.

 
Ekonomi gazetesi Financial Times, Carlyle grubunun bölgede liderlik değişikliklerine gittiğini, bu çerçevede, Can Deldağ ve Firas Nasır’ı terfi ettiğini kaydetti.
 

Carlyle’ın, bölgenin başlıca büyüme piyasaları olarak, 500 milyon dolarlık bir bölgesel fonu oluşturduğu, Türkiye ve Suudi Arabistan’a odaklandığını kaydetti.

 
Firas Nasır Dubai’da faaliyet gösterirken Carlyle’nin İstanbul’daki Türk ekibinin başında bulunan Can Deldağ da, FT’ye yaptığı açıklamada “Yatırımları, değer yaratmak için en çok fırsat gördüğümüz bölgelere odaklandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 

Gazete, Carlyle’nin, Ocak ayında Bahçeşehir Koleji’nin yüzde 48’ini satın aldığını belirtirken bunun, yatırımcıların, Türkiye’deki artan harcanabilir gelire olan ilgisine vurgu yaptığını da kaydetti.
 

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da 100-500 milyon dolar civarında tüketici odaklı anlaşmalar hedefleyen Carlyle’ın, Türkiye’de bu türden bir ekibi olan tek büyük küresel şirket alıcı kuruluş olduğunun da altı çizildi.   (ANKA)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Akıllı Sayaçlar Fatura Kabartıyor

Tasarruf yapmak amacıyla kullanılan elektronik sayaçlar, dikkat edilmezse kullanıcıların elektrik faturasını kabartıyor.   Tasarruf yapmak amacıyla kullanılan elektronik sayaçlar, dikkat...

Kapat