18 Mayıs 2016 ~ 1 Yorum

FOMC ile birlikte USDTRY 2.9930 seviyesini test etti

FOMC tutanakları ile birlikte güçlenen Dolar Endeksi, USDTRY kurunun yukarı yönlü çıkış kaydetmesine katkı sağladı. 25 periyotluk üssel hareketli ortalama olarak kaydedilen 2.9675 destek noktası üzerindeki pozitif görünüm etkisini sürdürüyor. İlk direnç noktası psikolojik bir bariyer olan 3.0000 seviyesidir. İlgili bariyerin geçilmesi, 3.0140 direncinin test edilmesine katkı sağlayabilir. 3.000 seviyesinin geçilememesi durumunda ise tepki satışları  + kar realizasyonları ile tekrar 25 periyotluk üssel hareketli ortalamaya yaklaşmak isteyebilir.

1

Kudret Ayyıldır
Başanalist

 

One Response to “FOMC ile birlikte USDTRY 2.9930 seviyesini test etti”

  1. Hakan Harbelioğlu 19 Mayıs 2016 at 22:56 Permalink

    Dolar endeksinin güçlenişi FOMC’den mi yoksa türkiyenin artan aylık enflasyonundan mı kaynaklanıyor bunu iyi görmek gerekiyor. Döviz kuruna etki eden birçok faktör var fakat 4 mayıstan itibaren dikkat çekici bir pozitif trend var. Bence rezerv hareketleri ve ithalat rakamları iyi takip edilmeli bu noktada.


YORUM YAPIN

You must be logged in to post a comment.

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ham Petrol’de 50 kritik bir seviye!

Ham Petrol fiyatı, 26 dolar seviyesinden başlattığı toparlanmasını 50 dolara yaklaşarak son aylarda önemli hareketler kaydetti. Özellikle de dip algısının uzunca...

Kapat