Fitch’ten ABD’ye Yeni Uyarı

Fitch Ratings, ABD’nin artan borç yükünün bu ülkenin AAA olan  kredi notu ile tutarlı olmadığını bir kez daha tekrarladı. Ancak Fitch, ABD’nin notunu indirip indirmeyeceği konusunda büyük olasılıkla 2013 yılından önce karar almayacağını da vurguladı.        
 

Fitch yaptığı açıklamada, “Yüksek ve artan federal ve genel hükümet  borç yükü, diğer kredi temel göstergelerinin güçlü olmasına  karşın, ABD’nin AAA statüsünü koruması ile tutarlı değil” ifadelerine  yer verdi.        
 

Fitch, ABD’nin federal borçta istikrarı sağlamak için en azından  3.5 trilyon Dolar tutarında ek açık azaltımı yapması gerektiğini  de öngördü.       
 

Fitch, ABD’nin kredi notunun görünümünü geçtiğimiz ay ‘durağan’dan  ’negatif’e indirdi. Fitch görünümü düşürmesine neden olarak Kongre’de  oluşturulan özel komitenin bütçe açıklarını 1.2 trilyon Dolar  azaltmaya yönelik tedbirler üzeride anlaşamamasını neden göstermişti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Para Bol

ECB’nin ihalesinde beklenenin çok üzerinde para ile Avrupa’da nakit muslukları açılınca gelen iyimser hava yine gün içerisinde tersine döndü.ABD ise...

Kapat