Fitch: Anayasa Telaşıyla Ekonomi Unutulmamalı

Fitch Ratings bugün yayınladığı raporda, AKP’nin 12 Haziran  seçimlerinde kazandığı zaferin, anayasanın modernize edilmesi için bir fırsat sunduğunu ancak, bu sürecin politika yapıcıların aşırı ısınma  işaretleri gösteren ekonominin soğutulması yönündeki dikkatlerini dağıtmaması gerektiğini söyledi.
 

Yeni anayasanın hazırlanmasının ciddi politik belirsizlik  yaratması potansiyeli olduğunu öngördüklerini belirten Fitch’in  EMEA ülke notları bölümü başkanı Ed Parker, “Yeni anayasa hazırlıklarının  güç dağılımı, laiklik, inanç, milliyetçilik ve etnik azınlık hakları  gibi derin konularda görüş ayrılıklarının ortaya çıkmasına yol açabilir” diye konuştu.
 

Parker, Türkiye’nin BB+ olan kredi notunun yatırım yapılabilir  bir seviyeye yükseltilmesi potansiyelinin makro ekonomik istikrar ile  tutarlı olarak sürdürülebir büyümenin sağlanmasına bağlı olduğunu  vurguladı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Lagarde, IMF Yarışında Konumunu Güçlendiriyor

Uluslararası Para Fonu (IMF)   Başkanlığı’na aday olan Fransa Maliye Bakanı Christine Lagarde, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Endonezya’nın desteğini alarak...

Kapat