Ferrari Hedefinin Yarısını Şimdiden Sattı

FerMas Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak, 2012 yılında pazarın olağan kısmi daralmasını düşünerek, 20 adetlik Ferrari satış hedefi koyduklarını, bu hedefin yarısına mart ayı itibariyle ulaştıklarını bildirdi.

 
Albayrak, Türkiye’de TOFAŞ çatısı altında 7. yılını geride bırakmaya hazırlanan ve Ferrari ile Maserati’nin markalarının distribütörlüğünü sürdüren FerMas’ın, 2011 yılı değerlendirme ve 2012 yılı hedef paylaşım sonuçlarını İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği bir toplantıyla kamuoyuyla paylaştı.

 
2011 yılında 11 adet 458 Italia, 8 adet California, 3 adet FF ve 1 adet 599 GTO satışıyla toplamda 23 adetlik Ferrari satışı gerçekleştirdiklerini dile getiren Albayrak, “Geride bıraktığımız 7 yıllık periyotta 153 adetlik Ferrari satışıyla pazarda kalıcı bir başarı ve güçlü müşteri-marka ilişkisine imza atmayı başardık. 2011 yılında satışlarımızın yüzde 40′ını mevcut müşterilere yaparken, yüzde 60 gibi bir oranda ise yeni müşteriler edinmiş olmamız, işimizin sadece satmaktan ibaret olmadığını, müşteri memnuniyetinde de doğru işlere imza attığımızın bir başka göstergesidir” dedi.

 

Albayrak, bu yıldan itibaren ise FerMas’tan Ferrari alan müşterilere 7 yıl boyunca ücretsiz periyodik bakım ve servis hizmeti sunmaya başlayarak süper lüks spor otomobil sınıfında yeni bir dönem açtıklarını kaydetti.

 

Müşteri aracını satsa bile 7 yıl boyunca yıllık bakım kapsamında yer alan araç genel kontrolünden motor yağı ve filtresi değişimine, fren hidrolik değişiminden işçiliğe kadar rutin kontrollerden ücret almadan hizmet vereceklerini vurgulayan Albayrak, 2012 yılında da Ferrari olarak pazarda lider konumlarını sürdürmeye kararlı olduklarını ifade etti.

 
Albayrak, 2012 yılında pazardaki olağan kısmi daralmaya rağmen 20 adet Ferrari satmayı amaçladıklarını belirterek, “Bu anlamda şimdiden 7 tanesini sattığımız 540 bin avroluk anahtar teslim satış fiyatına sahip Ferrari 458 Spider, 2012 yılının bizim açımızdan en önemli model yeniliklerinin başında geliyor. Ayrıca mart ayı başı itibariyle yıllık satış hedefimizin yarısını şimdiden gerçekleştirmiş olmamız ve son olarak Cenevre Fuarı’nda tanıtılan ve 4 adet ön sipariş aldığımız Ferrari F12 berlinetta gibi yeni modellerin varlığı, bizi hedeflerimize ulaşma yolunda daha da motive ediyor” diye konuştu.

 
FerMas’ın, Türkiye’de 7 yılda 153 Ferrari satışı gerçekleştirmeyi başardığını ifade eden Albayrak, sadece geçen yıl 23 adet Ferrari satışıyla dikkat çeken FerMas’ın, 2012 yılında da 20 adet Ferrari satışı gerçekleştirmeye hazırlandığını bildirdi.

 
Albayrak, ÖTV artışı nedeniyle FerMas olarak hiç araç siparişlerinde iptalin yaşanmadığını kaydetti.

Ferrari 458 Spider, 100 km/s’ye 3.4 saniyede ulaşıyor

 

Toplantıda verilen bilgiye göre, Ferrari’nin arkadan itişli ve orta-arka motorlu spor otomobil serisinin evrimini simgeleyen yeni modeli Ferrari 458 Italia modelinin katlanabilir metal tavanlı versiyonu olarak ön plana çıkan Ferrari 458 Spider, 570 HP güç ve 540 Nm tork üreten V8 motoru ve çift kavramalı, direksiyon üzerinden vites değiştirme imkanı sunan F1 tipi şanzımanıyla sıra dışı performans verilerine sahip.

 

0-100 km/s hızlanmasını 3,4 saniyenin altında tamamlayabilen Ferrari 458 Italia, 320 km/s’lik son hız değeri ve 100 kilometrede ortalama 11,8 litrelik yakıt tüketiyor.

AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İnşaatlara Sıkı Takip

Çalışma Bakanlığı Esenyurt’taki facia sonrasında 400 iş müfettişi daha görevlendirdi ve işgüvenliği uzmanında online denetime geçti.   İstanbul’da Marmara Park...

Kapat