EURUSD için Yellen açıklamaları kritik!

FOMC kararları açıklandı. İlgili kararlar ardından Dolar Endeksinde önemli geri çekilmeler gözlemlendi ve EURUSD paritesi bu düşünce ile 1.1316 seviyesini test etti. Grafikleri değerlendirdiğimizde Dolar Endeksinin 95.61 ve 50 periyotluk basit hareketli ortalama altında hareketlerine devam ettiğini, bu düşüncenin EURUSD paritesindeki yukarı yönlü çıkışları desteklediğini görmekteyiz.

  • 21:30’da FED Başkanı Janet Yellen’in açıklamaları ile birlikte parite hareketlerine yukarı yönlü devam edecek olursa, günlük grafikte yer alan 135 günlük üssel hareketli ortalamaya (1.1375) doğru yeni hareketler görebiliriz. İlgili ortalama, paritenin mevcut satıcılı seyrine tamam mı devam mı sorusunu sormamıza katkı sağlayabilir. Özellikle de günlük kapanışları takip etmek, 1.1660 ya da 1.1130 hedeflemesi için önemlidir.
  • 21:30’da FED Başkanı Janet Yellen’in açıklamaları ile birlikte parite hareketlerine aşağı yönlü devam edecek olursa, günlük grafikte yer alan 45 günlük üssel hareketli ortalamaya (1.1130) ve yükseliş trendinde kanalın alt noktasına (1.1035) doğru yeni hareketler görebiliriz. Bu şartın sağlanabilmesi içinse 4 saatlik grafikte yer alan kanalın alt noktası olarak kaydedilen 1.1205 seviyesinin aşağı yönlü kırılması incelenmelidir.

1 2 3

Kudret AYYILDIR
Başanalist

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
FED açıklamaları için geri sayım başladı!

17 Haziran 2015 Forex Piyasası Parite ve Emtia Akşam Analizi Önemli Ekonomik Takvim Verileri Zaman                  Haber                                               Beklenti       Önceki 17:30...

Kapat