Euroda Satışlara Devam

EUR/USD paritesinde Yunanistan’ın iflas etme riskinin gündemi işgal etmeye başlamasıyla birlikte sert satışlar görüldü. Haftalık kapanışını 1.4307 seviyesinden yapan parite, haftanın ilk işlem saatlerinde de değer kaybetmeye devam etti. Gün içinde satışların devam ettiğini görebiliriz. Euro’daki değer kaybının sona ermesi ve yukarı yönlü güçlü bir yükselişin başlayabilmesi için Yunanistan’a yardım konusundaki belirsizliğin sonlanması gerekiyor. Bugün için satış yönünde pozisyonlar açılması ve ve 1.4155 ve 1.4050 seviyelerine kar al emirleri girilmesinin uygun olabileceğini düşünüyoruz. Bu pozisyonlar için stop seviyesi 1.4390’da bulunuyor.
 

GBP/USD paritesi geçen haftanın ilk günlerindeki sert satışların ardından haftasonuna doğru gelen tepki alımlarıyla kayıplarının küçük bir kısmını telafi etti. Bu haftanın ilk saatlerinde ise satış baskısı tekrar hakim oluyor. Bugün için GBP/USD paritesinde satış yaparak  1.6005 seviyesine kar al emri girilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz. Bu emir için stop seviyesi 1.6255’te bulunuyor.
 

USD/JPY paritesindeki toparlanma hareketi yavaş da olsa stabil bir şekilde devam ediyor. Paritenin 80.80  seviyesini test etmesini bekliyoruz. Bugün için USD/JPY paritesinde alış yönünde pozisyon açılmasını tavsiye ediyoruz. Bu pozisyon için 80.80 seviyesine kar al emri ve 79.90 seviyesine de stop emri girilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.

 
USD/TRYGeçen hafta
 

USD/TRY paritesi 1.6000 seviyesini kırmasının ardından hızlı bir yükseliş yaparak 1.6250 seviyesini de geçen parite, gelen kar satışlarıyla tekrar geriledi. Bu sabah itibarıyla  1.6000 seviyesinin altında hareket eden parite için 1.6000 direnci oldukça önemli. Bu seviyenin geçilmesi halinde geçen hafta görülen hareketin bir benzerini görebiliriz. Bugün için alış yönünde pozisyon açılarak 1.6095 seviyesine kar al emri girilmesi uygun olabilir. Bu pozisyon için stop seviyesi 1.5845’te bulunuyor.

 
PETROLYunanistan’daki borç krizi hala devam ediyor ancak bu durumun fiyatlamasının yapıldığını ve şu anki fiyatlara yansıdığını söyleyebiliriz. ABD’den gelen veriler de ise karışık sonuçlar ortaya çıkardı. Yatırımcıların aşırı satışların sona ereceği beklentisiyle düşük fiyatlardan alım yapma fırsatı aradıklarını söyleyebiliriz. Bugün için petrolde alış yapılmasını ve 93.10 seviyesine kar al emri girilmesini tavsiye ediyoruz. Bu pozisyon için stop seviyesi 91.50’de bulunuyor.
 

Altın fiyatları son günlerde görülen düzeltme hareketinin ardından tekrar toparlanmaya başlamıştı. Altındaki bu toparlanmanın devam etmesini bekliyoruz. Bugün direnç seviyelerinin test edildiğini görebiliriz. Direnç seviyelerinin kırılması halinde yeni bir yükseliş hareketinin başlamasını bekliyoruz. Bugün için alış yönünde pozisyon açılarak 1545 seviyesine kar al emri girilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz. Bu pozisyon için stop seviyesi olarak 1530.50 girilebilir.
 

Engin KOÇ

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yaman Törüner: Krizdeki Birlik

Yunanistan, İrlanda, Portekiz, İspanya ve İtalya’da yaşanan borç sarmalı  Avrupa Birliği’nin (AB) geleceğini tehdit ediyor. Yunanistan’ın önümüzdeki haftalarda borçlarını ödeyemez...

Kapat