Erdoğan’ın Sağlık Durumu İyi

Başbakan Erdoğan, önceki gece Koşuyolu’ndaki Özel İstanbul Medipol Hastanesi’nde ilk ameliyatıyla bağlantılı, 30 dakikalık ikinci bir operasyon geçirdi. Başbakanlık Basın Merkezi’nden dün yapılan açıklamada, “Sayın Başbakanımızın 26 Kasım 2011’de gerçekleşen sindirim sistemi operasyonunun ikinci ve son aşaması, yaklaşık 30 dakikalık bir girişimle başarıyla tamamlanmış, planlandığı üzere tedavi bu şekilde nihayete ermiştir. Başbakanımızın sağlığı son derece iyidir” denildi.

 

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’a 76 gün önce yapılan bağırsak ameliyatının ikinci ve son aşaması önceki gece Koşuyolu’ndaki Özel İstanbul Medipol Hastanesi’nde gerçekleştirildi. 30 dakikalık ameliyat sonrasında Erdoğan, iyileşme süreci tamamlanan sindirim sistemini normal kullanmaya başladı. Başbakanlık Basın Merkezi de operasyonu resmi internet sitesinden doğruladı. Dün 12.04’te yapılan basın açıklamasında şöyle denildi: “Sayın Başbakanımızın 26 Kasım 2011’de gerçekleşen sindirim sistemi operasyonunun 2’nci ve son aşaması, yaklaşık 30 dakikalık bir girişimle başarıyla tamamlanmış; başlangıçta planlandığı üzere tedavi bu şekilde nihayete ermiştir. Başbakanımızın sağlığı son derece iyidir. Kendisi hafta içinde rutin mesaisine başlamayı planlamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

A Blok 5’inci kat

 

Erdoğan önceki gün Fatih Camisi’nde Türkiye Gazetesi Başyazarı ve tarihçi Yılmaz Öztuna’nın cenaze törenine katıldı, ancak normal zamanların aksine tabuta omuz vermeden camiden ayrıldı. Erdoğan, programda olmamasına rağmen 1 saatliğine Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne gitti, ardından Karacaahmet Mezarlığı’na geçerek anne ve babasının mezarlarını ziyaret etti. Yaklaşık 20 dakika burada kaldıktan sonra Kısıklı’daki konutuna giden Erdoğan, planlandığı şekilde gece 21.00’de Koşuyolu’ndaki Özel İstanbul Medipol Hastanesi’ne sivil bir otomobil ve az sayıda korumasıyla arka kapıdan girdi. Ameliyat sonrası Erdoğan, Plastik Cerrahi ve Diş bölümlerinin yer aldığı A Blok 5’inci kattaki özel bir odaya alındı. Bu kata girişlere de “kapalı” olduğu gerekçesiyle izin verilmedi.

 

Hastanede güvenlik

 

Başbakan Erdoğan’ın hastaneye gittiği haberlerinin sosyal medyada yer alması üzerine basın mensupları hastaneye akın etti. Başbakanlık kaynakları haberi doğrulamazken, hastanede “Başbakan burada yok” izlenimi verilmeye çalışıldı. Gazetecilerin hastanenin bahçesine ve kafeteryasına girmesine izin verildi, ancak hastane içinde dolaşmaya müsaade edilmedi. Resmi ya da sivil giysili polisler ortalıkta görünmezken, sayıları artırılan özel güvenlik görevlileri hastane çevresi ve içinde kuş uçurtmadı.

 

İlki gizlenmişti

 

Erdoğan’ın ilk ameliyatı gizlice yapılmış, sadece çok yakınları ve yakın korumaları bilgilendirilmişti. Başbakan Erdoğan’ın ameliyatı dün olduğu gibi yine Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan kısa bir açıklamayla duyurulmuştu.

 

Kılıçdaroğlu aradı

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konferans vermek üzere geldiği İTÜ Evi’nde gazetecilere, “Sayın Başbakanı sabahleyin aradım, geçmiş olsun dileklerimi iletmek üzere. Doğrudan görüşme olanağımız olmadı. Sanıyorum akşama doğru doğrudan görüşme olanağımız olacak. Kendisine Allah’tan şifalar diliyorum” dedi.

 

Hürriyet

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Gelişen Piyasalara Para Yağdı

EPFR tahminlerine göre geçen hafta GOP’a 7 milyar dolardan fazla para girişi oldu.  Türkiye’de ise toplam 1.1 milyar civarında giriş...

Kapat