Erdoğan Ameliyatta İddiası Heyecan Yarattı

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dün geç saatlerde rutin kontrol ve küçük bir operasyon için Koşuyolu Medipol Hastanesi’ne yattığı iddia edildi.

Heyecan yaratan bu iddia sonrasında hastane gazetecilerin akınına uğradı. Ancak Başbakanlık kaynakları bu iddiayı doğrulamadı.

İddaya göre hastaneye daha önce belirlenmiş program dahilinde giden Başbakan Erdoğan, ilk ameliyatın devamındaki bir operasyon için hastaneye yatırıldı.

Başbakan Erdoğan’ın ilk ameliyatı gizlice gerçekleştirilmiş ve herkesten saklanmıştı. Ameliyatı sadece çok yakınları biliyordu. Başbakan Erdoğan’ın ameliyat edildiği iddiaları üzerine Başbakanlık Basın Merkezi’nden şöyle bir açıklama yapılmıştı:

 

“Sayın Başbakanımız, 26 Kasım 2011 tarihinde, laparoskopik yöntemle, başarılı bir sindirim sistemi ameliyatı geçirmişlerdir. Ameliyat, Sayın Başbakanımızın programının müsait olması nedeniyle 26 Kasım tarihinde gerçekleşmiştir. Doktorların gerekli gördüğü istirahatın ardından, Sayın Başbakanımız çalışmalarına başlayacaktır.”

 

Başbakan Erdoğan, 19 Ocak 2012’de gazeteci Mehmet Ali Birand’ın sorularını yanıtlamıştı. Birand, Erdoğan’la görüşmesini şöyle aktarmıştı: “Kendini yorgun hissetmiyor. Bağırsak kanseri olduğu söyleniyordu. ‘Kanser misiniz’ dedim, ‘hayır’ dedi. Ne kanser ne de kemoterapi görüyor. ‘Korktunuz mu’ diye sordum; ‘Yok korkmuyorum çünkü Allah’a inanırım’ dedi.”

 

Hürriyet

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
13 – 17 Şubat 2012 LiderForex Haftaya Bakış

EUR/USD ANALİZ Avrupa’da yeni yılın başlangıcından itibaren gelişen pozitif tutum artık geri de mi kaldı? Özellikle geride bıraktığımız hafta Yunanistan’ın...

Kapat