Enflasyon 4. Çeyrekte Tepe Yapacak

Capital Economics’in gelişmekte olan piyasalar kıdemli  ekonomisti Neil Shearing’e göre, gelişmekte olan ekonomilerin çoğunda enflasyon önümüzdeki aylarda yükselmeye devam edecek, global emtia  fiyatları cari yüksek seviyelende istikrar kazandığı takdirde 4. çeyrekte tepe yapacak.

 
Bu yıl bazı gelişmekte olan piyasaların büyük olasılıkla  enflasyon hedeflerini aşacaklarını da öngören Shearing, enflasyonun kontrolden çıkması olasılığının ise düşük olmaya devam ettiğini  vurguladı.

 
Shearing, bazı ülkelerde politika yapıcıların agresif bir  sıkılaştırmaya gidecekleri endişesinin, geçtiğimiz hafta gelişmekte  olan piyasalarda yaşanan satışların arkasındaki faktörlerden biri  olduğunu da vurguladı.

 
Shearing, Çin’de ise enflasyon gıda fiyatlarındaki düşüş ile  birlikte gelecek yıl, cari yüzde 5.4 seviyelerinden yüzde 3 civarına gerileyeceği öngördüğüünü de belirtti.  

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Çin, Beklentilerin Çok Üzerinde Ticaret Fazlası Verdi

Çin, Nisan ayında beklentilerin çok üzerinde ticaret fazlası  verdi. Çin Gümrük İdaresi tarafından bugün açıklanan verilere göre Nisan ayında ticaret...

Kapat