Eli Lilly Türkiye’de Mustafa Nevzat İlaç’a Ortak Olabilir

ABD’NİN en büyük ilaç şirketlerinden biri olan Eli Lilly, 1950′de adım attığı Türkiye piyasasında büyümeye hazırlanıyor. Wall Street Journal gazetesi ABD’li ilaç üreticisi Eli Lilly’nin Mustafa Nevzat İlaç Sanayii ile ortaklık için görüştüğünü duyurdu. Gazetenin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, görüşmeler henüz ilk aşamalarında ve Türk şirketin azınlık hisselerinin alımına yönelik.

Jenerik ilaç şirketi Mustafa Nevzat ile ortaklık görüşmeleri için masaya oturan firmanın amacı hızlı büyüyen Türkiye’de genişlemek olarak açıklandı. Türkiye’deki faaliyetlerine ortaklıkla başlayan Lilly, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret çatısı altında topladı. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, kadın sağlığı, diyabet, endokrinoloji, erkek sağlığı ve yoğun bakım alanlarında çeşitli ürünler sunuyor.

135 yıllık firma
Kuruluş Tarihi: 10 Mayıs 1876
Çalışan sayısı: 40.363
ABD: 20.057
Diğer ülkeler: 20.306
Ar-Ge’de çalışan sayısı: 7.442
Üretim yapılan ülke: 13
Net satışlar: 21.836
Net gelir: 4.3 milyar dolar

SABAH

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İMKB-100 Citi Önerisi İle Yükseldi

Avrupa ve ABD borsalarında kötü gelen ve ABD’nin resesyona girebileceğinin işaretlerini veren tarım dışı istihdam verisiyle sert düşüşler görülürken, İMKB...

Kapat