Ekonomik Kriz İrlandalıları Zorluyor

İrlanda’da açıklanan resmi rakamlar, halkın   önemli bir kısmının, ekonomik kriz yüzünden temel ihtiyaçlarını karşılamakta   zorlandığını ortaya koydu.          
 

Merkez İstatistik Ofisi’nin (CSO) açıkladığı son verilere göre, bir dönem   yaşam standardının yüksek olduğu ülkeler arasında sayılan İrlanda’da son yıllarda   her 5 aileden biri faturalarını ödemekte zorlanır hale geldi.          
 

Ülkedeki her 10 aileden birinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için   yakınlarından borç aldığını gösteren CSO araştırması, halkın neredeyse yarısının,   daha önce biriktirdiklerinin bir kısmını, hatta tamamını kriz döneminde harcamak   durumunda kaldığını ortaya koydu.          
 

Araştırma, ekonomik kaygıların mutfak ve giyim harcamalarını büyük oranda   azalttığını da gösterdi.          
 

İşsizliğin ciddi bir sorun olmayı sürdürdüğü İrlanda’da, krizin patlak   verdiği 2008′den bu yana 300 binin üzerinde çalışanın işini kaybettiği   belirtiliyor.          
 

Ekonomik durumu düzeltebilmek için dış yardıma muhtaç kalan ve ülke   tarihinin en katı mali önlemlerini hayata geçirmeye çalışan İrlanda Hükümetiyse   dün açıkladığı eylem planıyla 2016 yılına kadar 100 bin yeni istihdam oluşturmayı   hedefliyor.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İMKB’de Yurtdışı Belirsizliği Devam Ediyor

IMKB 100 endeksi, günü yüzde 1.48 düşüşle, 59,662.13 puandankapattı.Gün içerisinde en düşük 59,500.78, en yüksek 60,856.06puanı gören IMKB 100 endeksi,...

Kapat