EFSF Genişletilmeyecek

Euro Bölgesi Maliye Bakanları Grup Başkanı ve Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker, borç krizini kontrol altına almak için 440 milyar euro değerindeki Avrupa Finansal İstikrar Fonu’nun (EFSF) genişletilmesine karşı çıkarak, önemli olanın bu kurtarma fonunun en etkin biçimde kullanılması olduğunu savundu.

 
“EFSF’deki kaynaklar artırılmayacak” diyen Euro Bölgesi Maliye Bakanları Grup Başkanı, “EFSF genişletilmeyecek” ifadelerini kullandı.
 

Euro Bölgesi liderleri Temmuz ayındaki toplantısında EFSF’ye ikincil piyasalardan tahvil alım imkanı tanıyarak, bankalara ve ülkelere yardım yaparak kapsamını genişletme kararı vermişti. EFSF şu anda yalnızca finansal kurtarma kredileri verebiliyor.

 

Varolan fonu en etkin biçimde kullanmanın gerektiğini vurgulayan Juncker, EFSF’nin kaldıraç kullanarak yükseltilmesine ilişkin soruyu da yanıtlamayı reddetti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 28 Eylül 2011 Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Jean-Claude Trichet, Avrupalı hükümetlere, Avrupa'yı tehdit eden borç krizini durdurmak için alınan önlemlerin...

Kapat