ECB: Yunanistan’ın Temerrüde Düşmesine İzin Vermek Absürd Olur

Avrupa Merkez Bankası üyesi Lorenzo Bini Smaghi, Yunanistan’ın  temerrüde düşmesine izin verme fikrini ‘absürd’ olarak niteleri ve bunun Avro’yu dramatik şekilde zayıflatacağı uyarısında bulundu.
  

“Finansal sistemde hala bunu düşünen birileri var” diye  konuşan Bini Smaghi, “Bunun absürd olduğunu düşünüyoruz. İhtiyacımız  olan bir Avrupa çözümü” diye konuştu.
 

 – ”YUNANİSTAN’IN BORCUNUN SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPILMASI İÇİN ÖZEL SEKTÖR YARDIM ETMELİ” – 
 

İspanya Maliye Bakanı Elena Salgado, Avro Bölgesi maliye bakanlarının hedefinin Yunanistan’ın borcunun sürdürülebilir yapılması olduğunu,  bunun özel sektörün katkıları ile mi veya kredi şartlarının gevşetilmesi yolu ile mi yapılacağına karar vermeye çalıştıkmlarını bildirdi.

 
Yunanistan’a yardıma özel sektörün yapabileceği katkı konusunda  hiçbir zaman rakam dile getirmediklerini belirten Salgado, atılacak  ehr adımın Yunanistan’ın borcunun sürdürülebilirliğini garanti altına  alınmasına odaklanması ve özel sektörün buna katkısının tamamen gönüllü  olması gerektiğini vurguladı.
  

Salgado ayrıca, Avro Bölgesi maliye bakanlarının Eylül ayından  önce başka toplantılar yapabileceklerini de ifade etti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ahmet Mergen: 64500 e Yaklaştıkça Satış Düşünmek Lazım..

64500 deki direncin etkisi sürüyor diyelim.. Bu durumda endeks 64500 e yaklaştıkça satış düşünmek lazım.. 64500 ün üstüne çıkıldığı zaman...

Kapat