ECB Harekete Geçmeli, Yoksa Oyun Sona Erer

Credit Suisse ekonomisti Yiagos Alexopoulos, Avrupa Merkez  Bankası’nın Avro bölgesi ve Avro’nun kendisi için vahim sonuçların ortaya çıkmasından kaçınmak için harekete geçmesi gerektiğini belirterek, bunun ne kadar çabuk olursa o kadar iyi olacağını söyledi.       

  
CNBC’ye konuşan Alexopoulos, “Avro Bölgesi devlet tahvili  piyasasında likidite ve fiyatlamanı kötüleşmesi agresif politika  yanıtına acil olarak ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor” diye konuştu.       
  

Avro Bölgesi’nin büyük ülkelerinin önemli miktarlarda tahvil  ihracına başlayacakları 2012 yılı başlarından önce likiditenin  yerine konması gerektiğini belirten Alexopoulos, sadece ECB’nin  büyük ölçekli varlık alımı öngören parasal genişleme yoluyla  bu likiditeyi sağlayabileceğini savundu.       
  

Alexopoulos, ECB’nin ortaya koyması gereken varlık alım  programının büyüklüğünün 1 trilyon Avro olması gerektiğine inandığını da ifade etti.   
  

TÜRK HİSSE SENETLERİNDEKİ RİSK DENGESİ, ‘AĞIRLIĞINI ARTIR’ TAVSİYESİ İÇİN ÇOK YÜKSEK    
   

Türk hisse senetlerini saran risk dengesinin şu anda ‘ağırlığını  artır’ tavsiyesi için çok büyük göründüğünü belirterek, bu nedenle  Türk hisse senetlerinde pozisyondaki yüzde 10 ağırlığını, gösterge  (benchmark) bir ağırlığa indirdiğini bildirdi. Credit Suisse, bu  kararına neden olarak Avro Bölgesi’nin 2012′de resesyona gireceği ve Avrupa borçlanma piyasalarında istikrarsızlığın devam edeceği beklentisini gösterdi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EUR/USD Ne mi Olacak ? Buyrun O Zaman

EUR/USD paritesinde öğle saatlerinde dış kaynaktan gelen haberler neticesinde paritede agresif hareketler meydana gelmiştir. Parite teknik olarak gün içerisinde 1,3320...

Kapat