Dönmez: Endeks ve Döviz Opsiyonları Çıkartacağız

Bloomberg HT’de Gökhan Şen’in sorularını yanıtlayan Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB) Genel Müdürü Çetin Ali Dönmez, endeks ve döviz opsiyonları çıkartacaklarını, sistemin şu anda test aşamasında olduğunu söyledi. Dönmez, hisse senedi opsiyonlarının 2012′de devreye gireceğini ifade etti.
 

Dönmez yaptığı açıklamada, elektrik piyasası vadeli işlemler sözleşmesinin ise Eylül ortasında işleme açılacağını söyledi. Elektrik kontratlarının spekülasyona konu olmasını istemediklerini belirten Dönmez, kontratlara daha çok dağıtıcıların ilgi duyduğunu söyledi. Dönmez, “Elektrik kontratları ile üretici ve tüketiciler risklerini yönetebilecek. Kontratlardan 3 ay borsa payı da almayacağız” dedi.

 
Dönmez, bayram sonrasında canlı hayvan kontratlarını işleme sokacaklarını da açıkladı. Kontratların fiziki teslimata dayalı olacağını dile getiren Genel Müdür, kontratla ilgili SPK’ya başvuru yaptıklarını, Takasbank’a da durumu detaylı bir şekilde açıkladıklarını belirtti.
 

VOB DA FOREKS’E TALİP

   
VOB olarak Foreks işlemleri için SPK’ya başvuracaklarını bildiren Dönmez, “Foreks işlemleri için platform açmayı planlıyoruz. Foreks platformumuzda yatırımcı güvende olacak, biz sadece platformun işletilmesinden kazanç sağlayacağız” ifadesini kullandı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Toplantı Sonrası Piyasalardaki Son Durum ( 27.08.2011 – 01:58)

Bernanke'nin toplantı sonrası yapmış olduğu açıklamalardan sonra ABD borsalarında sert satışlar yaşanırken haberin etkisinin geçmesi ile ABD borsaları kayıplarını telafi...

Kapat