Dolar Net Kısa Pozisyonları Yüzde 14 Arttı

Commodity Futures Trading Commission’ın (CTFC) verilerine göre, Dünya’da ABD Doları’na karşı alınan net kısa pozisyon miktarı 26 Nisan’da sona eren haftada yüzde 14 arttı.        

Yatırımcıların Avro’ya yönelmelerinin etkisi ile Avro’dan Aralık  2007′den bu yana görülen en büyük uzun pozisyon oluştu.       

CTFC verilerine göre ABD Doları’nda alınan net kısa pozisyon miktarı 26 Nisan haftasında 28.6 milyar Dolar oldu. Yatırımcılar, ABD Doları’na karşılık Japon Yeni hariç tüm önemli pra birimlerinde  pozisyon aldılar.      Yatırımcıların Avro’daki net uzun pozisyonları ise 26 Nisan  haftasonda bir önceki haftaya göre yüzde 12 artarak 12.4 milyar Dolar  oldu. Net uzun kontrat sayısı 68.279 olarak gerekleşti.      

Yatırımcıların Yen’deki pozisyonları ise yüzed 29 azalarak 5.6 milyar Dolar oldu. Isviçre Frangı’ndaki net uzun pozisyon yüzde 5  artışla 2.5 milyar Dolar’a yükseldi. – Foreks

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yunanistan Yeniden Yapılandırmayı Göz Ardı Etti

Yunanistan Maliye Bakanı Yorgo Papaconstantinu, Fransa’da yayınlanan Liberation gazetesine yaptığı açıklamada bir borç yapılandırmaya  gitme seçeneğini tamamen göz ardı ettiklerini...

Kapat