Dolar 1.74′ün Altında

Gelişen ülke kurlarına yabancı girişi devam ediyor. Yunanistan iyimserliğinin yarattığı risk iştahı ile dolar/TL 1.74′ün altına indi. Doğu Avrupa kurları ise çok daha yüksek oranlarda rallide.
 

Yunanistan iyimserliğinin piyasalar üzerindeki etkisi sürüyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu Doğu Avrupa kur sepetinde ise adeta bayram havası yaşanıyor. Gelişen ülke kurları iyimserlikle birlikte dolara karşı değer kazanıyor. 
 

Öğlen saatleri itibariyle dolara karşı Çek Korunası yüzde 1.39, Polonya Zlotisi yüzde 1.27, Macar Forinti ise yüzde 1.84 değer kazanmış durumda.  Rus Rublesi ile Türk lirası ise birbirine paralel seyir gösteriyor ve değer kazanımları daha sınırlı seyrediyor. 
 

Türk lirası bankalararası piyasada saat 13.45 itibariyle 1.74′ün altına inmiş durumda ve 1.7389 düzeyinden işlem görüyor. Türk lirasının dolara karşı günlük değer kazancı yüzde 0.89 düzeyinde. Aynı şekilde Rus Rublesi’nin dolara karşı değer kazancı da yüzde 1.26 düzeyinde bulunuyor.
 

Türk Lirası, euroya karşı ise paritenin 1.3269 seviyesine kadar çıkmasına rağmen sınırlı hareket yapıyor. Sabah saatlerinde Asya piyasası açıkken yaşanan 2.30′un aşağı  denenmesinin ardından bu seviyelerde tutunmaya devam ediyor.  (Thelira)

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
130 Milyar Euro’ya Var mısın Yok musun ?

EUR/USD ANALİZ Avrupa hisse senetleri, Euro Bölgesi maliye bakanlarının Yunanistan'a ikinci yardım paketi konusunda bugün verecekleri karar öncesi, Çin'in zorunlu...

Kapat