Dikkat! Hala riskler var…

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, “Euro Bölgesi borç krizinden kaynaklı tehditlerin son haftalarda hafiflediğini” ancak ABD’deki para piyasası fonlarının Avrupalı varlıklardan kaynaklı risklere maruz kalmaya devam ettiğini söyledi.

Bernanke, Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hükümet Reformu Komitesi’ndeki konuşmasında gelişmelerin tehlikeyi asgariye indirdiğini, Euro Bölgesi’nin Yunanistan’a ikinci kurtarma paketini onayladığını ve özel kreditörlerin Yunanistan ile tahvil takası anlaşması yaptığını anımsattı.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Avrupa’nın, bankacılık sisteminin daha da güçlendirilmesi, sorunların diğer ülkelere yayılmasını önlemek için güvenlik duvarları oluşturulmasıandnbsp; için adım atması gerektiğine işaret eden Bernanke, “Avrupa’nın finansal ve ekonomik durumundaki güçlükler sürüyor ve Avrupalı liderlerin sürekli istikrarı ağlamada taahhütlerini izlemesi önemli” dedi. Bernanke, Fed’in durumu yakından izlemeyi sürdüreceğini, finansal sistemin direnişini artırmak için Amerikalı ve diğer tarafların finansal kuruluşlarıyla çalışacağını ve ABD piyasalarının istikrara kavuşmasına katkıdaandnbsp; bulunmada ellerindeki araçları kullanmaya hazır olduğunu vurguladı.

Avrupalı tahviller çok

Amerikalı finansal kuruluşların Avrupa’dan kaynaklı maruz kalacağı riskleri azaltmasına rağmen, ABD para piyasası fonlarındaki varlıkların yüzde 35’inin Avrupa tahvillerinden oluştuğunu kaydeden Bernanke, “Amerikalı finasalandnbsp; şirketler ve para piyasası fonlarının maruz kalacağı riskleri hafifletmek ve kısmen riskleri engellemek için zamanı var, ancak bulaşma riski bu kuruluşlar ve onların denetçileri ile düzenleyicileri için kaygı oluşturmaya devam ediyor” ifadesini kullandı.

Geithner: Avrupa’nın uzun krizle zayıf düşmesini istemeyiz

ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner, Avrupa’nın uzun krizle zayıf düştüğünü görmek istemediklerini söyledi. Geithner, Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hükümet Reformu Komitesi’ndeki konuşmasında, Euro Bölgesi’ndeki borç krizini sonlandırmak için Avrupalı ortaklarının son aylarda gösterdiği çabayla kaygılarının hafiflediğini belirtti. ABD ekonomisinde toparlanmanın güç kazandığı bu dönemde, Avrupa ekonomisinin iyi durumda olmasının ülkesinin çıkarına olduğuna işaret eden Geithner, “Avrupa’da ekonomik büyüme yavaşladığında tüm dünyada büyümeyi etkiler” dedi.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kapat