Digitürk: Mahkemeye Gidebilirim

Spor Toto Süper Lig’in yayın hakkına sahip olan Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş. (Digitürk), futbolda şike soruşturmasının ardından aboneliklerin iptal edilmesiyle gelirlerinin düştüğünü bildirdi.
 

Zararı 100 milyon doları aşan şirket, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kulüplerden zararın giderilmesine dair olumlu yanıt alamaması halinde, mahkemeye başvuracağını açıkladı. Digitürk yetkilileri, şike soruşturması kapsamında gözaltıların başlamasıyla büyük oranda abonelik iptal talepleriyle karşılaştıklarını belirterek, iptallerin soruşturmaya dahil olan kulüplerin taraftarların yanı sıra diğer kulüp taraftarlarından da katılmasıyla arttığını söyledi. Mevcut aboneliklerin iptalinin yanı sıra abone olmak isteyen futbolseverlerin bu fikrinden vazgeçmesinin gelirlerinde ciddi bir düşüşe neden olduğunu aktaran yetkililer, şu bilgileri verdiler:
 

Dolarla ödüyoruz

 
“Sözleşme ile dolar cinsinden ödemekle yükümlü olduğumuz bedel, doların aşırı yükselmesiyle aleyhimize işledi. Şirketimizin futbol maliyetinde bir önceki sezona göre beklenmeyen 50 milyon dolarlık artışa neden oldu. Ama biz maliyetlerdeki bu artışı abonelerimize yansıtmadık. TFF ve kulüplerle yapılan görüşmelerde bu soruna duyarlı bir biçimde çözüm üretilmemesi durumunda, şirketimiz istemeyerek de olsa hukuki yollara başvurmak durumunda kalacaktır.”

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: EUR/USD’da 1,3050 Önemli…

EUR/USD ANALİZ ABD Kongresi, birçok federal kuruma gelecek Eylül ayına kadar fon sağlanmasını öngören 915 milyar dolarlık harcama tasarısını kabul...

Kapat