Devlet, benzine müdahale edecek mi?

Enerji Bakanı Taner Yıldız: Zammı çok fazla telaffuz etmeyin

Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (PİGM) ve Petrol Platformu Derneği (PETFORM) tarafından bu yıl ilk kez Antalya`da yapılan Petrol Arama Üretim Sektörü İstişare Toplantısı`na katılan Enerji Bakanı Taner Yıldız`a en çok sorulan soru yine ‘Doğalgaza zam olacak mı?” oldu.

Yıldız, zam yapılıp yapılmayacağıyla ilgili sorular üzerine bu konunun çok sık teleffuz edilmemesini isteyerek, “Her 3 ayda bir otomatik fiyatlama mekanizmasıyla beraber elektrik fiyatları değerlendiriliyor ve her ay da doğalgazın maliyetleriyle ilgili konu değerlendirmesi yapılıyor. Ham petrol fiyatları, döviz fiyatları ve bunlara bağlı bir kısım katsayılarınıandnbsp;bulunduğu bir formül var elimizde. Her ay kendi içerisinde değerlendiriyoruz ve sonra kamuoyuyla bunu paylaşıyoruz” dedi.

‘BENZİNE MÜDAHALE OLUR MU?’

Bu arada bir gazetecinin, “Benzin zammına müdahaleniz olacak mı?” sorusu üzerine de Bakan Yıldız, artışın serbest piyasada yükselen ham petrol fiyatlarının Türkiye`ye de yansıması olduğunu kaydetti. İthal edilen petrol ve doğalgazın olabildiğince yerli kaynaklar haline getirilmesi yönünde gayret sarf ettiklerini belirten Yıldız, “Her bir yatırımcımızın da bu hususta gayretini görüyorum. Bizim bu konuda piyasaya farklı bir müdahalemiz söz konusu değil” diye konuştu.

HABERTÜRK

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Mahfi Eğilmez: Semt Pazarları Kaldırılmalı mı?

Bir aksilik olmadıkça ve havakoşulları izin verdiği sürece her Çarşamba Sarıyer pazarına giderim. Bir yandantaze sebze, meyve, peynir, zeytin, hatta...

Kapat