Çin, Döviz Revervlerini Çeşitlendirmeye Başladı

Can buy cialis over counter
Financial Times’ın Standard Chartered Bank tarafından yapılan  tahminlere dayandırdığı haberine göre, Çin döviz rezevrlerini ABD Doları’ndan başka para birimleri ile çeşitlendirmeye başladı. Buna  göre Çin, yılın ilk 4 ayında ABD Doları cinsinden varlıklar yerine büyük olasılıkla çok daha fazla Avrupa devlet borçlanma kağıtları  aldı.
 

Cialis and nitrates
Standard Chartered’ın tahminine göre Çin’in döviz rezervleri  yılın ilk 4 ayında 200 milyar Dolar arttı ve bu yeni rezervin dörtte üçü ABD Doları cinsindan olmayan varlıklara yatırıldı. Banka’nın Çin  ekonomisti Stephen Green yaptığı değerlendirmede, “Çin’in döviz rezervlerini çeşitlendirme ve ABD Doları’ndan uzaklaştırma politikasını  izlemekte olduğunu kesinlikle görülüyor” diye konuştu.
 

Cialis for daily use
Aralık 2007-Mart 2011 arasında Çin’en döviz rezervleri ikiye  katlanarak 3 trilyon 44 milyar Dolar seviyesine çıktı. Analistlerin  çoğu ABD Doları’nın bu rezerv içindeki payının yüzde 60-70 arasında  istikrarlı seyir izlediğini düşünüyorlar. ABD Hazine Bakanlığı’nın nisan ayı verileri de Çin’in ABD Doları cinsinden varlıklarını azalttığına dair bir işaret vermiyorlar.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
IMF, Yeni Başkanını 30 Haziran’a Kadar Belirleyecek

IMF İcra Kurulu üyelerinin verdiği bilgiye göre Kurul, yeni  IMF Başkanı’nı seçmek üzere 28 Haziran tarihinde toplanacak. Kurul,  yeni başkan...

Kapat