Cehennem köpekleri nereye gidiyor?

Troyka `görev gücüyle` Yunanistan`ı zorlarken medya `Cerberus köpekleri Atina`ya geliyor` başlıkları attı. Maaşları 198 euroya düşen emekliler ise Bu parayla yaşanır mı diyor

Komşu, Avrupa Birliği ile Avrupa Merkez Bankası ve IMF`den oluşan Troyka`nın istediği yeni tedbirlerle çalkalanıyor. AB`den yardım almak için emekli maaşlarında indirimi kabul eden Yunanistan`da kontrol tamamen uluslararası dış güçlere geçiyor.

PİYASALARDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Yunan basını ülkenin tasarruf planını gözetlemek için AB tarafından kurulan görev gücünü protesto için Cerberus köpekleri Atina`ya geliyor başlıkları attı. Troyka`ya yapılan benzetmedeki Cerberus köpekleri mitolojide öteki dünyada ölülerin başında bekleyen üç başlı zebani köpeklerini temsil ediyor.

`YUNANİSTAN`A TAKILA N KELEPÇE`

Haftalık To Vima gazetesi, Avrupa Komisyonu`nun yeni yardım karşılığında kabul ettirdiğini öne sürdüğü yeni koşulları Troyka`dan Yunanistan`a takılan bir kelepçe olarak değerlendirdirirken yeni yardım anlaşmasının `kan ve gözyaşları` arasında kabul edildiğini belirtti.

DÖVİZ KURLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Yunanistan başbakanı Lukas Papadimos ise yeni yardım paketinin onaylanması için, hükümetin, Troyka ile belirli kriterler temelinde ilke anlaşmasına vardığını belirterek bu anlaşma çerçevesinde bugün yapılacak Eurogroup toplantısına kadar bazı önemli kararların alınması gerektiğini söyledi.

Harcamaların denetlenmesine yönelik Komisyon tarafından Yunanistan`a kayyum tayin edileceğine ilişkin iddialara değinen Papadimos, böyle bir şeyin sözkonusu olmadığını ancak, Avrupa Komisyonu`nun daha önce denetim için Atina`ya gönderdiği Task Forcen (Görev Gücü) güçlendirileceğini söyledi.

198 euroya yaşanır mı?

Yunanistan`da, 130 milyar euroluk yardım paketinin onaylanması için, harcamaların 325 milyon euro kaynak yaratacak şekilde azaltılması gerekiyor. Bu nedenle emekli maaşlarının azaltılması kararlaştırıldı. Almanya, Yunan ateşiyle oynuyor pankartlarıyla hükümeti protesto eden 76 yaşındaki emekli Konstantinos Doganis emekli maaşlarında yapılan kesintilere öfkeli.

Doganis net 345 euro emekli maaşı aldığını ifade ederek 136 euroyu Sağlık Bakanlığı`nın bakımevine ödüyorum. Elimde ayda net 198 euro kalıyor. 198 euro ile yaşayabilir misiniz? diye konuştu.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
YF Menkul: Endeksite Hedef 61.500

IMKB – 100 Endeksi: 61.111 (günlük) Endeksin alçalan tepeler oluşturarak ilerleyen, ancak alçalan diplere dönüşemeyen kısa vadeli düşen trendi, Cuma...

Kapat