ÇBS Boya, İflas Ertelemesi İstedi

ÇBS Boya Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş, iflasının 1 yıl süre ile daha ertelenmesi talebiyle mahkemeye başvurduğunu duyurdu.

 
ÇBS Boya’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, şirketin, 22 Mayıs 2009 tarihinde mali durumu nedeniyle iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvurduğu ve 12 Ekim 2010 tarihinde mahkeme heyeti tarafından oybirliği ile 12 Ekim 2010 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile iflas ertelemesi talebinin kabulüne karar verildiği hatırlatıldı. Açıklamada şöyle denildi:

 
“Mahkemenin aldığı ilk karara istinaden 1 yıllık sürenin bitiminden önce, verilen kararın devamı niteliğinde iflasın 1 yıl süre ile daha ertelenmesi şeklinde, sürecin uzatılmasına ve varlıklarımız üzerinde daha önce alınmış tedbir kararının devamına ilişkin müracaatımız bugün itibariyle Kadıköy 4.Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılmıştır.”

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yunanistan’ın Avro’ya Alınması Hata mıydı?

Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Yunanistan’ın Avro bölgesine alınmasının üye ülkelerin siyasi bir   kararı olduğunu söyledi.             Barroso, Alman...

Kapat