Bu rekor Galatasaray’ı eritti

Bedelli sermaye artırımı açıklayan Galatasaray hisseleri yüzde 8’e yakın değer kaybetti.

Sermayesini 2 milyon 788 bin liradan 278 milyon 808 bin liraya artırma kararı alan Galatasaray hisseleri yüzde 7,95 oranında değer kaybederek 162 liraya geriledi. Yatırımcının cebinden para çıkacağı düşüncesi hisselere satış getirdi. Galatasaray’ın piyasa değeri bir gündeandnbsp; 15 milyon lira eriyerek 451.6 milyon liraya geriledi.

HİSSE FİYATLARINA ANLIK ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN…

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu`na (KAP) yaptığı açıklamaya göre nakit, yani bedelli yapılacak sermaye artırımının oranı yüzde 9 bin 900. Bu rakam mevcut ödenmiş sermayenin 99 kat artırıldığı anlamına geliyor. Şirketin KAP`a yaptığı açıklamada, Şirketimizin ödenmiş esas sermayesi olan 2 milyon 788 bin 84 TL`nin 276 milyon 20 bin TL arttırılarak 278 milyon 808 bin TL` ye çıkarılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir denildi.

BEDELLİ SERMAYE ARTTIRIMI ENDİR?

Şirketlerin sermaye artırımı karşılığında çıkardıkları hisse senetlerini nominal değerinden veya daha yüksek bir fiyattan satmak suretiyle gerçekleştirdikleri sermaye artırımlarına denir. Söz konusu hisse senetleri ortaklara satılabileceği gibi (rüchan hakkının kullandırılması), ortaklar dışındaki yatırımcılara da satılabilir. (rüchan haklarının kısıtlanması). Bedelli sermaye artırımına katılım bedeli belli bir süre ile sınırlıdır.
andnbsp;
Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Delta Menkul: 58.500′ler Gündeme Gelecektir

Pazar günü Yunan Parlamentosu’nda kabul edilen reform paketi sonrası dün global piyasalara alış gelmiştiYunanistan’dan bu tasarının bir an önce uygulamaya...

Kapat