Bu rapor piyasaların seyrini değiştirir!

Goldman Sachs`ın bugün yayınladığı raporda trendlerin tamamen değişeceğine dikkat çekerek hisse senedi piyasalarının yükseleceği belirtildi.

Goldman Sachs’ın bugün yayınladığı raporda piyasaların trendinin değişeceğine dikkat çekti.

Birkaç yıl içinde ekonomilerdeki küçülmeye karşın hisse senedi piyasalarında düzenli bir çıkış trendi yaşanamasın ı beklediklerini dile getiren Goldman Sachs Group,andnbsp; büyüme tarafındaki gelişmelerin hisse senedi fiyatları üzerinde de kendisini göstereceğini dile getirdi.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Goldman’ın küresel hisse senedi piyasaları baş stratejisti Peter Oppenheimer’ın yayınladığı raporda dikkat çeken nokta, mevcut değerlemeler üzerinden bakıldığında uzun dönemde tahvil bono piyasasından uzaklaşılacağı; bu karşılık hisse senedi piyasalarında uzun dönem alımın gerçekleşeceği bir dönem girildiğine işaret etmesi oldu.

Avrupa’da Yunanistan borç kriz ile uğraşan politika yapıcıların etkisi ile geçtiğimiz yıl yüzde 11 düşen STOXX 600 son beş yılda ortalama 11.8 kazanç sağlamıştı.

Oppenheimer raporunda piyasalarda arka arkaya düşüşün yaşandığı dönemlerinin uzun vadeli alımlar için en uygun dönemler olduğunu kaydetti. Ekonomilerin kötü olduğu dönemlerin fiyatların yeniden ayarlandığını kaydeden stratejisti yatırımları geliştirmek için iyi bir zenin olduğunun da altını çizdi.

Avrupa Merkez Bankası’nın projeksiyonlarına göre bölgenin yüzde 0.1 daralma beklentisi olduğunu hatırlatan Oppenheimer en az 17 euro ülkesinin resesyona girmesinin beklendiğini hatırlattı.

Tahvil piyasasındaki kazançların hisse senedi piyasalarına destek vereceği kaydedilen Goldman raporunda, 10 yıllıkların yüzde 1.67 ile tarihi düşük seviyelere geldiği, ABD yılıklarının yüzde 2.37 ile son 5 ayın zirvesine geldiği belirtildi.

Ekonomik büyüme enflasyon beklentilerinin ışığında tahvil faizlerinde erken yükselişin hisse senedi piyasalarına olumlu yansıyacağı da gelen raporda yer alan detaylar arasındaydı.

Hisse senedi piyasalarının yatırımcıya şimdi fırsat sunduğunu kaydeden stratejist, gelecekte büyüme ilgili bazı risklerin abartılı yansıtıldığını gelişmekte olan ekonomilerdeki bütçe sıkılaştırma çalışmalarının gelişmiş ülkeleri deandnbsp; destekleyeceğine yer verildi.

THE LİRA

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kapat