Borusan ENBW Enerji Genel Müdürü Mehmet Acarla Oldu

Türkiye enerji sektörünün lider kuruluşlarından Borusan EnBW  Enerji’de Genel Müdürlük görevine, sektörün profesyonel yöneticisi Mehmet Acarla atandı. Daha önce Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli  yöneticilik görevlerinde bulunan Acarla, deneyimlerini Borusan EnBW  Enerji’nin başarısı için kullanacak.

 
Türkiye’de ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji kaynaklarına  yaptığı yatırımlarla enerji sektörünün hızlı büyüyen kuruluşları  arasında yer alan Borusan EnBW Enerji tepe yönetimine önemli bir atama  yaptı. Sektörde uluslararası deneyime sahip profesyonel yönetici Mehmet Acarla Borusan EnBW Enerji Genel Müdürlüğü’ne 1 Mayıs 2011  itibariyle atandı.

 
Mehmet Acarla, ortaöğrenimini İstanbul Robert College’ta, yüksek  öğrenimini ise Almanya’da Universitaet Fredericiana zu Karlsruhe elektrik elektronik mühendisliği bölümünde lisansüstü derecesinde  tamamladı. 1986 yılından itibaren Siemens AG’nin Türkiye ve Almanya  ofislerinde çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunan Acarla, son  olarak Siemens Almanya’da yüksek gerilim santralleri iş biriminin Doğu  Avrupa, Asya ve Pasifik bölgelerinden sorumlu Genel Müdürü olarak  görev yaptı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Crude Oil to Follow S&P 500 Higher, Gold Torn Between Competing Forces

Crude oil prices are set to follow US stock markets higher amid a broad upswing in risk appetite while gold...

Kapat