Borsalarda Yunanistan baskısı sürüyor

Uluslararası piyasalar, Avrupalı liderlerin Yunanistan konusundaki kararsızlığından olumsuz etkileniyor

Cialis resistance
Avrupalı liderlerin Yunanistan`ın kurtarma paketi konusundaki fikir ayrılıklarının sürmesi ve kredi derecelendirme kuruluşu Moody`s`in küresel bankaların kredi notunu düşürebileceği uyarısı, uluslararası piyasaları olumsuz etkiliyor.

Cialis london price
Asya hisse senetlerinin değer kaybı ile bölgenin gösterge endeksi altı ayın zirvesinden düşerken, euro değer kaybetti ve emtia fiyatları aşağı yönde hareket etti.

Cialis blood pressure
MSCI Asya Pasifik Endeksi, Tokyo saati ile 13:26`da yüzde 0.8 aşağıda seyrediyordu. Çin`de Şanghay Bileşik Endeksi, doğrudan yabancı yatırımların düşmesinin ardından, iki ayın zirvesinden gevşedi.

Cialis price walgreen
Mart vadeli Standard andamp; Poor’s 500 (Sandamp;P 500) endeks kontratı yüzde 0.5 kaybetti. Londra`da metal fiyatlarının gösterge endeksi dün itibariyle düşüşünü dördüncü güne taşırken, euro son üç haftanın en düşük seviyesini gördü. Asya Pasifik ülkelerinin ve şirketlerinin tahvillerinin temerrüte karşı sigorta primi (CDS`ler) yükseldi.

Price.of.cialis.viagra.in.india
Yunanistan`ın 130 milyar euroluk (170 milyar dolar) ikinci kurtarma paketinin 20 Şubat`a ertelenmesi, ülkenin gelecek ayki borç geri ödemesini gerçekleştiremeyeceği endişelerini artırdı.

Moody`s, Avrupa`daki borç krizi ortamında, bankaların yükselen fonlama maliyetleri riski ile karşı karşıya kalmasından dolayı, küresel bankaların kredi notlarını düşürebileceği uyarısında bulundu. Dünyanın ikinci en büyük madencilik şirketi Vale SA`nın dördüncü çeyrek karı, müşterilerin demir cevheri fiyatlarını düşürmesinin getirdiği baskı ile yüzde 20 düştü.

Hong Kong`da Citigroup Inc.`nin özel bankasında şef Asya stratejisti John Woods, Yeni haberlerin az olması ile birlikte, hisse senetlerindeki mevcut ralli yorulmuş görünüyor dedi ve Ilımlı bir kısa vadeli düzeltme muhtemel. Yunanistan gibi konular etrafındaki olumlu hava olumsuza dönmeye başlıyor değerlendirmesinde bulundu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Şirket Haberleri

AFYON Ciments Francais’in, Afyon Çimento Sanayii Turk A.Ş.’deki (“Afyon”) hissedarlığının tamamının satışı için Ciments Francais tarafından başlatıldığı duyurulmuş olan satış...

Kapat