Borsalar neyi fiyatladı?

Alman yatırımcının güveninin artması ile Avrupa Borsaları günü artıda kapattı

Alman yatırımcının mart ayında güveninin tahminlerin üstünde arttığı ve Amerikan perakende satışlarının şubat ayında yükseldiği raporlarının ardından Avrupa hisse senetleri ortalama olarak değer kazandı.

Raiffeisen Bank International AG ve UniCredit SpAandnbsp; hisseleri banka hisselerinin yükselişine öncülük ettiler. Eramet SA hisseleri mrtal fiyatlarından bulduğu destek ile değer kazandı. Antofagasta Plc hisseleri ise şirketin yıllık kazancının analistlerin tahminlerini ıskalamasının ardından geriledi.

Stoxx 600 Endeksi yüzde 1.8 artışla Londra`da yerel saatle 16.30`da 269.61 seviyesine ulaştı. Gösterge endeksi bu yıl yüzde 10 yükseliş kaydetti.

Batı Avrupa`nın 18 ulusal gösterge endeksinin tamamı günü artıda kapattı. Fransa`nın CAC 40 Endeksi yüzde 1.7 tırmanırken Almanya`nın DAX Endeksi ise yüzde 1.4 yükseldi. İngiltere`nin FTSE 100 Endeksi ise yüzde 1.1 çıkış gösterdi.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Eti Yatırım: Endeks 60.000 Seviyesini Deneyebilir

Gösterge endekste yapılan pozitif başlangıcın yurtdışı piyasalardaki olumlu havaya rağmen ilerleyen saatlerde kar satışları ile karşılaşması esasen iyi olmadı diyebiliriz....

Kapat