Borsalar ABD`den destek buluyor

Uluslararası piyasalar ABD verilerinin beklenenden iyi çıkmasından olumlu etkileniyor

Uluslararası piyasalar, ABD ekonomik verilerinin beklenenden daha iyi çıkması ve Yunanistan`ın kurtarma paketini alacağına ilişkin iyimserlikten olumlu etkileniyor. Asya hisse senetleri yükselirken, metaller de yukarı yönde hareket etti. Yen dolar karşısında üç ayı aşkın sürenin en düşük seviyesine indi.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

MSCI Asya Pasifik Endeksi Tokyo saati ile 02:01`de yüzde 1.1 yukarıda seyrediyordu. Japonya`da Nikkei 225 Endeksi yüzde 1.6`lık sıçrama gerçekleştirdi. Mart vadeli Standard andamp; Poor’s 500 (Sandamp;P 500) endeks kontratı, endeksin dün yüzde 1.1 yükselmesinin ardından fazla bir değişiklik göstermedi. Bakır yüzde 1.2 değer kazandı ve son altı gündeki ilk yükselişini gerçekleştirdi ve nikel yüzde 1.3`lük bir çıkış yaşadı. Kore para birimi won son iki haftanın en hızlı yükselilişini yaptı. Asya`da CDS`ler düştü.

ABD`de işsizlik başvuruları son dört yılın en düşük seviyesine indi ve konut başlangıçları tahminlerin üzerinde gerçekleşti. Bugün açıklanacak olan verilerin ise, ABD ekonomisinin düşük enflasyonla toparlanmakta olduğunu göstermesi bekleniyor. Konuya yakın iki kaynağa göre, Avrupalı hülkümetler, Yunanistan`a verilecek acil yardıma uygulanacak faizi düşürmeyi ve ikinci kurtarma paketinde doğabilecek finansman açığı için Avrupa Merkez Bankası`nın katkı vermesini değerlendiriyor.

Sydney`de Platypus Asset Management Ltd.`den Prasad Patkar, Yatırımcı güveni ve risk iştahı açısından, geçen yılın dördüncü çeyreğine göre kayda değer bir iyileşme var dedi ve Avrupa`dan biraz iyi haber gelirse, piyasalar temel göstergeler üzerinde odaklanacak ve temel göstergeler gün geçtikçe iyileşiyor görünüyor değerlendirmesinde bulundu.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Sıfır araba alanlara şok!

Sahte belge ile Türkiye`ye giriş yapan sıfır görünümlü ikinci el araç sayısında adeta patlama yaşanıyorMaliye Bakanlığı ile Bilim, Sanayiandnbsp;ve Teknoloji...

Kapat